logo
Český badmintonový svaz

Adam Mendrek piloval formu v Dánsku u Scotta Evanse, radil mu i Peter Gade

Český reprezentant Adam Mendrek se týden před Czech Badminton Open, které začíná již ve středu v jeho „domovském“ Brně, intenzivně připravoval v Dánsku. Zařadil se do skupiny okolo Scotta Evanse a došlo i na setkání s legendárním Peterem Gadem!

Tréninkovou skupinu v Kodani utvořili vedle Mendreka a Evanse dánští badmintonisté Joel Eipe, Mads Christophersen a Mette Poulsen.

„Do Dánska jsem přiletěl v úterý dopoledne. Po následném ubytování a troše odpočinku jsem zahájil svůj tréninkový týden naplno. Trénoval jsem buď se Scottem a užší skupinou singlových hráčů, nebo v dánském klubu Gentofte v úterý a ve čtvrtek večer,“ popisuje Mendrek.

Co se mu na trénincích nejvíce líbilo? „Musím říci, že jsem byl překvapen soustředěním všech hráčů v daném tréninku. Všichni byli maximálně připraveni na každou jednotku, ať už jako nahrávači, nebo pracující. To mi hodně otevřelo oči a celkově to pomohlo vnímaní toho, co trénuji, a hlavně jaký je důvod toho, že hrajeme dané cvičení,“ líčí dvojnásobný vicemistr republiky.

Joel Eipe, Mads Christophersen, Scott Evans a Adam Mendrek.

V Dánsku došlo také na překvapivé, ale jistě velmi potěšující a inspirující setkání. „Největší zážitek mám s debaty s Peterem Gadem, který za mnou přišel po tréninku. Nikdy jsem netušil, že budu mít možnost rozhovoru s takovou legendou našeho sportu. Věřím, že i tato zkušenost mi pomůže k tomu, abych kvalitně a postupně zvyšoval level hry,“ popsal český reprezentant.

A jak se ocitl tváří v tvář jednomu z nejlepších badmintonistů v dějinách, pětinásobnému mistru Evropy? „Možnost setkání s Peterem Gadem se naskytla poté, co Scott sám řekl o mně Peterovi. Ten za mnou přišel a měli jsme skvělou debatu o všem, co se děje na kurtě i mimo kurt. Nesmírně mě překvapilo, jak se ke mně Peter choval, jak kdyby mě znal delší dobu. Je to pro mě zážitek na celý život,“ dodává Mendrek.

Do Czech Badminton Open se Adam zapojí hned ve středu, kdy zhruba od 11:30 hodin v prvním kole kvalifikace vyzve indického hráče Daniela S. Farida.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading