logo
Český badmintonový svaz

Adam Mendrek před MČR: Letos se pokusím kvalifikovat i na individuální ME a MS

Jedním z favoritů dvouhry mužů na blížícím se mistrovství ČR dospělých bude určitě i Adam Mendrek. Čerstvému vítězi Těšínského poháru - Memoriálu Standy Krauze a loni stříbrnému medailistovi MČR jsme položili pět otázek ohledně přípravy i plánů pro rok 2017. 

Kde a jak se připravuješ na blížící se mistrovství ČR?
Příprava probíhá v Brně, kde pomalu ale jistě graduje pod vedením trenéra Standy Kohoutka. Také se již od října připravuje a trénuje se mnou Matěj Hliničan, se kterým odehraji hodně sparingových zápasů. Koncem ledna má na týden za námi dojet ještě jeden hráč ze zahraničí, se kterým chci hrát vyloženě jen zápasy.

Jaké disciplíny budeš na MČR hrát?
Na MČR se představím pouze v mužské dvouhře.


Adam Mendrek. Foto: Ladislav Káňa (www.kana-foto.cz)

Které turnaje pro tebe budou hlavní prioritou v roce 2017 a čeho bys rád v této sezóně dosáhl?
Největší prioritou bude pro mě určitě nadcházející MČR, následně se pokusím o úspěšnou kvalifikaci na individuální ME a MS, což by bylo pro mě premiérou v kategorii dospělých.

A jaký je tvůj dlouhodobý badmintonový cíl?
Myslím, že není třeba pořád zmiňovat své cíle. Jdu si přesně za tím, proč tento sport dělám. A nesmírně si vážím toho, že mám kolem sebe skvělý tým a blízké, kteří mě v tom maximálně podporují. A také jeden z nemalých cílů je udělat vše pro to, abych zůstal zdravý a mohl tak své cíle postupně naplňovat.

Kdo bude podle tebe favoritem jednotlivých disciplín MČR v Liberci?
Každý, kdo to myslí s badmintonem vážně.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading