logo
Český badmintonový svaz

All England 2016: King Dan a rudé horko.

Seznam nejnebezpečnějších zbraní musí po Yonex All England 2016 začínat párem Vladimir Ivanov – Ivan Sozonov. Pokud se na kurtu sestaví do pozice, kdy více než dvoumetrový Ivanov ze zadní části ostřeluje protivníky dělovými údery a levoruký Sozonov na síti výměny zakončuje, nedokáží odolat ani ty nejlepší deblové obrany světa. Ruský pár k titulu mistrů Evropy přidal senzační vítězství na Yonex All England 2016!
 
Pár Ivanov – Sozonov na All England vypadl pětkrát v prvním kole, ale tentokrát se rozjel jako ruští kozáci stepí. Ve druhém kole porazili nasazené Dány Conrada a Koldinga, ve čtvrtfinále vítěze turnaje z roku 2013 Liu – Qiu a v semifinále světové jedničky Lee – Yoo. A rozebrat korejskou obranu, to je práce věru nelehká, asi jako přesvědčit Andreje Babiše, aby nám jako malým dětem vysvětlil, co to znamená, když přiletí čáp.
 
Finále. Japonský pár Endo – Hayakawa v prvním setu mocně dotahuje, ale stále je tu setbol pro evropský pár. Míček už, už z japonských raket směřuje do autu, ale široká ruská duše Vladimira Ivanova se rozmáchne a – Japonci výměnu vyhrají, dorovnají na 20:20 a vzápětí vítězí 23:21.

V dalších dvou setech už ale nemají šanci.


Po smeči Vladimira Ivanova se rakety ohýbají do nezvyklých tvarů
 
Po všech těch dělových smečích a drtivých drajvech zakončil Vladimir Ivanov turnaj volným bekhendovým dropem. A potom? Zběsilé oslavy překvapivého triumfu, během kterých ruský pár předvedl svou verzi Haky, válečného tance novozélandských ragbistů, a Ivan Sozonov se v interview po zápase vyznal z toho, že Anglie je báječná země, což je od hrdého Rusa překvapující sdělení.
 
Rok 2004. Byla založena sociální síť Facebook a Lin Dan poprvé vyhrál All England. Uběhlo dvanáct let a impérium se rozrůstá. Počet uživatelů Facebooku se blíží dvěma miliardám a čínský King Dan nadále vítězí na nejprestižnějším turnaji světa. Jistě, Rudy Hartono zde zvítězil osmkrát, Erland Korps sedmkrát a Frank Devlin také šestkrát, ale v moderní éře badmintonu je Linova bilance dech beroucí. Šest výher, tedy stejně jako mají Chen Long, Peter Gade, Lee Chong Wei a Taufik Hidayat. Dohromady.  
 
Po German Open vyhrál Lin i All England, ve dvaatřiceti letech udivuje úžasnou fyzickou kondicí a především dokonalým citem pro nejdůležitější badmintonovou dovednost – zahrát pokaždé ten nejlepší možný úder, často pro soupeře velmi překvapující.

 Král Dan I.

Byl to turnaj plný překvapivých úderů, ale i příběhů. Indonéský pár Praveen Jordan – Debby Susanto navázal na tříletou vládu svých krajanů Ahmada a Natsir v letech 2012 – 2014 a získal svůj vůbec první titul z turnajů Super Serie.
 
Neporazitelné čínské ženy? Zapomeňte! Teď jsou tady maličké Japonky. S výjimkou japonského páru Matsutomo – Takahashi nebyl ve finále nikdo ze čtyř nejvýše nasazených hráčů či párů, ale právě tento pár si postup do finále a následnou výhru v turnaji opravdu zasloužil. Porazit tři elitní čínské dvojice na jednom turnaji, to je opravdu mimořádný výkon.Závěry setů finálových zápasů
 
S výškou 155 centimetrů by Nozomi Okuhara byla bez milosti vyřazená z čínské reprezentace. Důvod? Je příliš malá! Ale také příliš dobrá na to, aby ji ve dvouhře žen kdokoliv porazil. Okuhara, která si pokaždé před vstupem na kurt odříká svou tichou modlitbičku, velmi stylově oslavila 21. narozeniny.  
 
Na začátku druhého setu finále dvouhry žen přestalo fungovat elektronicky ovládané skóre. Selhala technika, ale lidský faktor ukázal další úžasné možnosti – badminton, kde zdánlivě nemožné je vlastně docela dobře možné.  
  
Finálové zápasy Yonex All England 2016
 
Lin Dan vs. Tian Houwei (oba Čína) 21:9 a 21:10
 
Nozomi Okuhara (Japonsko) vs. Wang Shixian (Čína) 21:11, 16:21 a 21:19
 
Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) vs. Hiroyuiki Endo, Kenichi Hayakawa (Japonsko) 21:23, 21:18 a 21:16
 
Misaki Matsutomo, Ayaka Takahashi (Japonsko) vs. Tang Yuanting, Yu Yang (Čína) 21:10 a 21:12
 
Praveen Jordan, Debby Susanto (Indonésie) vs. Joachim Fischer Nielsen, Christinna Pedersen (Dánsko) 21:12 a 21:17
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading