logo
Český badmintonový svaz

Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou vyhrály Slovak Open ve čtyřhře

České deblistky a mistryně republiky Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou si na Slovak Open v Trenčíně připsaly první společné mezinárodní vítězství. V sobotním finále přehrály polskou dvojici Wiktoria Dabczynska, Aleksandra Goszczynska 21:12 a 21:10. 

Pro Michaelu Fuchsovou je vítězství o to sladší, že jde o její první turnaj po dlouhodobém zranění ramene.

Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou po zápase hodnotily:

"Slovak Open byl taková naše první velká zkouška po půl roce bez turnaje. Původně jsme si nebyly jisté, zda bude Míša 100% připravená vrátit se na kurty již v září. Po kondiční přípravě v rakouských Alpách jsme začaly pomalu testovat Míši rameno a po konzultaci s doktory a trenérem jsme se rozhodly turnaje zúčastnit, což se nakonec ukázalo jako dobré rozhodnutí :-) 
Celým turnajem nás doprovázela vysoká nervozita (Míša) a nepříjemná rýma (obě). Ze čtyřech utkání pro nás byl nakonec nejtěžší zápas s mladými Ukrajinkami Mikhalkova/Ilyinskaya, kdy jsme musely vzdorovat dlouhým výměnám a nepřijemnému stylu. Během celého turnaje se nám však dařilo prosazovat útočný styl hry, nacházely jsme slabá místa soupeřek a nenechaly se strhnout ke "klasickým klearovým výměnám". Ve finále jsme pak diktovaly tempo celého zápasu a po 24 minutách jsme se mohly radovat z našeho prvního společného mezinárodního vítězství."

Výsledky Slovak Open si prohlédněte zde.

Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou po vítězství na Slovak Open. 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading