Kompletní výsledky ankety Badmintonista roku 2013 tradičně vypisované Českým badmintonovým svazem:
Hráč roku 2013
1. Jakub BITMAN (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) 15 hlasů
2. Petr KOUKAL (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) 14 hlasů
3. Jan FRÖHLICH (BK 73 DELTACAR spedition Benátky n. J.) 9 hlasů
4. Pavel FLORIÁN (SKB Český Krumlov) 1 hlas
5. Ondřej KOPŘIVA (TJ Sokol Dobruška) žádný hlas
Hráčka roku 2013
1. Kristína GAVNHOLT (volná hráčka ČBaS) 29 hlasů
2. Lucie ČERNÁ (SKB Český Krumlov) 6 hlasů
3. Alžběta BÁŠOVÁ (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) 2 hlasy
4. Hana MILISOVÁ (SKB Český Krumlov) 1 hlas
5. Zuzana PAVELKOVÁ (SKB Přerov) žádný hlas
Kateřina TOMALOVÁ (TJ Sokol Klimkovice) žádný hlas
Junior roku 2013
1. Adam MENDREK (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) 31 hlasů
2. Jan HUBÁČEK (TJ Montas Hradec Králové) 3 hlasy
3. Michal HUBÁČEK (TJ Sokol Meteor-Radotín Praha) 2 hlasy
4. Jaromír JANÁČEK (SKB Český Krumlov) 1 hlas
Jiří LOUDA (USK Plzeň) 1 hlas
Juniorka roku 2013
1. Lucie ČERNÁ (SKB Český Krumlov) 32 hlasů
2. Magdaléna LAJDOVÁ (TJ Astra ZM Praha) 5 hlasů
3. Tereza ŠVÁBÍKOVÁ (TJ Sokol Klimkovice) 1 hlas
4. Denisa ŠIKALOVÁ (BK 73 DELTACAR spedition Benátky n. J.) žádný hlas
Dominika BUDZELOVÁ (TJ Sokol Klimkovice) žádný hlas
Počin roku 2013
1. Postup Kristíny Gavnholt na 33. místo žebříčku BWF ve dvouhře žen, 3. místo ve dvouhře žen na turnaji Grand Prix Gold v Londýně (bodový zisk 4 900 bodů – největší v roce 2012 ze všech hráčů ČR) 22 hlasů
2. Jakub Bitman a Alžběta Bášová - 2. místo ve smíšené čtyřhře na turnaji ICH - MMČR dospělých 2013 v Brně – po velmi dlouhé době finále na našem největším turnaji v párové disciplíně 7 hlasů
3. 5. místo Adama Mendreka na ME U19 ve dvouhře juniorů (Turecko) a vítězství v European Junior Badminton Circuit 2012/2013 v konečném hodnocení ve dvouhře kluků 6 hlasů
4. Petr Koukal ml. se stává zástupcem sportovců v ČOV a získává po roce zpět titul Mistra ČR ve dvouhře 2 hlasy
Trenér roku 2013
1. Tomasz MENDREK (ABC Brno) 10 hlasů
2. Radek VOTAVA (SKB Český Krumlov) 9 hlasů
3. Petr BÁŠA (UK Hradec Králové) 7 hlasů
4. Markéta OSIČKOVÁ (TJ Astra ZM Praha) 6 hlasů
5. Stanislav KOHOUTEK (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) 2 hlasy
6. Lukáš KROC (Super Stars Most) 1 hlas
Petr KOUKAL st. (BK Hořovice) 1 hlas
Závěrem určitá kuriozita – někteří hlasující udělili osamocený hlas svým klubovým hráčům či přímo sobě, pravděpodobně v duchu cimrmanovského „nepochválíš-li se sám, nikdo jiný to za tebe neudělá“.