logo
Český badmintonový svaz

Badmintonové finále Olympiády dětí a mládeže v Brně sledujte v České televizi!

Ve středu vyvrcholí badmintonový turnaj na Olympiádě dětí a mládeže, jejíž 8. ročník se letos koná v Brně. Finále smíšené čtyřhry mezi dvojicemi Tomáš Švejda, Linda Šmikmátorová a Karel Wanke, Nela Němcová budete moci sledovat živě přibližně od 9:25 na kanálu ČT Sport a webu České televize.

Podle rozpisu na webu ODM 2017 by se do časového pásma mezi 9:25 a 10:00 měla vejít také alespoň část turnaje dvouher. Tyto disciplíny jsou však na rozdíl od mixu zatím pouze ve fázi osmifinále.

Naopak ve čtyřhrách jsou vítězové už známi: mezi chlapci potvrdili svou dominanci v této kategorii reprezentanti jihočeského výběru Jan Janoštík a Tomáš Švejda, kteří ve finále přehráli Tadeáše Brázdu s Martinem Dostálem z Jihomoravského kraje. Mezi dívkami se radují Lucie Krpatová s Kateřinou Valentovou, reprezentantky Pardubického kraje, stříbro získaly Nela Němcová a Tallulah Sharleen Van Coppenole z Moravskoslezského kraje.

Olympiáda dětí a mládeže je všesportovní akcí pro děti a mládež, kterou každoročně pořádá Český olympijský výbor ve spolupráci s vybraným krajem. Letos se ODM koná v Brně, které v zářijovém hlasování těsně porazilo Prahu. Akce se účastní kolem 3600 sportovců z celé republiky, kteří reprezentují svůj kraj a soutěží ve 22 sportovních odvětvích. Badmintonový turnaj se týká hráčů kategorie U15.

Více o Olympiádě dětí a mládeže 2017 se dočtete zde, výsledky badmintonového turnaje najdete zde.


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading