logo
Český badmintonový svaz

BCA Indonesia Open: Srikanth je definitivně zpátky, titul z mixu pro domácí

V neděli skončil v Jakartě jeden z nejtradičnějších a největších turnajů v badmintonovém kalendáři, BCA Indonesia Open World Super Series Premier s dotací rovného milionu dolarů. Tradičně velice hlasité indonéské publikum se dočkalo domácího zlata z mixu a bylo svědkem jednoho velkého návratu.

Jeho autorem je indický singlista Srikanth Kidambi. Ten po loňské olympiádě, kde vypadl ve čvrtfinále a posléze prohlásil, že "to, že jsem nedosáhl na olympijskou medaili, mě budí ze spaní," utrpěl těžké zranění kotníku a téměř celou sezonu se hledal. V mezičase se však indickému badmintonistovi podařilo získat novou trenérskou dvojici: Hariawana a Mulyo Handoya, kouče neodmyslitelně spojené s největšími úspěchy indonéské legendy Taufika Hidayata. 

Pod vedením této velezkušené dvojice, která, jak Srikanth řekl pro Times of India, mu zcela změnila systém tréninku, se poprvé výrazně předvedl na Singapore Open Super Series v dubnu, kde postoupil do finále. Tam sice ještě nestačil na krajana Praneeta, s nímž prohrál ve třech setech, vše si ale vynahradil hned na svém dalším turnaji v Indonésii.

Cestou do finále porazil třeba Dána Jørgensena, ale hlavně světovou jedničku Wan Ho Sona z Koreje (24:22 ve třetím setu). Ve finále pak celkem s přehledem přehrál překvapivého finalistu Sakaie z Japonska (21:11 a 21:19) a i díky svým trenérům si mohl vychutnat nadšené ovace publika.

To si zajásalo ještě na úplný závěr programu, když Tontowi Ahmad s Liliyanou Natsir vyhráli finále smíšené čtyřhry nad světovými jedničkami z Číny Zheng Siwei, Chen Qingchen 22:20 a 21:15. Vítězství o to cennější, že i Liliyana dlouhodobě zápasí se zdravotními problémy a Indonesia Open pro ni bylo teprve čtvrtým letošním turnajem. Čínská mixérka Chen však už tou dobou měla v bagu zlatou medaili z dámského deblu, kde po boku Ji Yifan porazila korejský pár Ye Na Chang, Lee So Hee 21:19, 15:21 a 21:10.

Sestřih z finále smíšené čtyřhry:Parádní podívanou a souboj dvou odlišných herních stylů nabídlo finále pánského deblu, kde se z vítězství nakonec radovala mladá čínská dvojice Li Junhui, Liu Yuchen, která po hodině a 11 minutách porazila dánské veterány Mathiase Boeho s Carstenem Mogensenem 21:19, 19:21 a 21:18. Nejdelším zápasem dne pak bylo finále dvouhry žen. Po 78 minutách hry mohla propuknout v pláč štěstí levoruká Japonka Sayaka Sato, jež porazila Ji Sung Hyun z Koreje.

Již v úterý se většina nejlepších světových badmintonistů opět sejde k dalšímu klání, v Sydney totiž začíná CROWN GROUP Australia Open, turnaj Super Series s dotací 750 000 dolarů.

Výsledky BCA Indonesia Open najdete ZDE.
 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading