logo
Český badmintonový svaz

BEC Summer School absolvovali dva čeští hráči a dva trenéři

Začátek července patří tradičně mezinárodnímu tréninkovému campu a školení trenérů pod patronátem Badminton Europe. Summer School se již potřetí konala ve slovinském Podčetrtku, hráčům nabídla náročný tréninkový program a trenérům kurz BWF Coach Level Two.

Českou výpravu tvořili hráči Vít Kulíšek a Jan Viktora, z trenérů využili možnost učit se od zkušených "staff coachů" Václav Bláha a Tomáš Krajča. Oba naši trenéři úspěšně prošli kurzem a získali certifikáty světové federace BWF Coach Level Two a také Teaching Certificate v rámci programu BWF Shuttle Time.

Právě kurz Shuttle Time určený pro učitele celou Summer School odstartoval. V neděli 9. 7. absolvovala 23členná skupina trenérů aktivní a zábavný kurz, během nějž se seznámili s učebnicí, ukázkovými lekcemi a také videy a mobilní aplikací Shuttle Time.

"Shuttle Time vždy hezky odstartuje Summer School, trenéři musejí předvádět cvičení a vést úseky tréninku, a to je dobře uvede do způsobu práce, který vyžadujeme při Coach Level Two," vysvětlil Jeroen van Dijk, šéf rozvoje Badminton Europe a nastupující hlavní trenér Centre of Excellence.

Jeroen van Dijk (Nizozemsko) a Tom Causer (Anglie) byli hlavními garanty programu BWF Coach Level Two. "Pro trenéry je Summer School skvělá proto, že se většina úkolů odehrává aktivně, na kurtu – vedení části či celé tréninkové jednotky, workshop, úderová cvičení, jen málo času jsme strávili v učebně," hodnotí Tomáš Krajča.

"Summer School vidím jako obrovskou zkušenost, skvělou možnost potkat se s různými přístupy a tréninkovými metodami a uvádět je do praxe," dodává Václav Bláha.


Trenérská skupina Summer School 2017. Foto: Hugo Mussou, Badminton Europe

41 hráčů, 23 trenérů, dvě desítky zúčastněných zemí – mix, který dělá ze Summer School zajímavý koktejl přístupů a inspiruje jak trenéry, tak i hráče. Ti ve svém programu stěží hledají volné minuty, dopolední trénink složený z badmintonové a kondiční fáze následovalo už od 13:30 h podobně složené odpoledne, až v posledních dnech fyzickou přípravu a doplňkové sporty nahradily výlety do blízkého okolí. Ze sociálních aktivit krom samozřejmých zápasů a večerní badmintonové zábavy nelze nezmínit také návštěvu aquaparku či tradiční fotbalový duel trenéři vs. hráči.

"Projít kurzem vyžaduje dobrou komunikaci, slušnou úroveň angličtiny a jako samozřejmost se berou znalosti z učebnice BWF Coach Level Two. Během čtyř největších samostatných úkolů jsme se museli soustředit zejména na taktická cvičení, která rozvíjejí vnímání hráče, kdy a jak nejlépe použít jednotlivé údery," shodli se oba čeští trenéři.

Česká republika patří mezi země, které úspěšně přejímají metodické a vzdělávací projekty BWF. Ať už jde o program Shuttle Time – Začni s badmintonem, či právě trenérské kurzy BWF Coach Level One a Coach Level Two. Odměnou za absolvování těchto kurzů jsou vedle samotných certifikátů zejména praktické zkušenosti, dovednosti, diskuse s ostatními trenéry a vzájemná inspirace.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading