logo
Český badmintonový svaz

Benátecký pohár: první GPA dospělých přineslo dvě zlaté pro Jarolíma Vícena

Domácí turnajovou sezónu po letní přípravě v kategorii dospělých tradičně otevírá GPA - Benátecký pohár - Memoriál Petra Martince st. Letošní 22. ročník se nejlépe vydařil zástupci domácího klubu Jarolímu Vícenovi, který zvítězil ve dvouhře a čtyřhře mužů po boku indonéské posily středočeského extraligového družstva Enggara Paksi Wijayi. 

Turnaj se konal v benátecké NIBE Aréně, na pěti kobercích a v důstojném prostředí arény místního volejbalového klubu se odehrálo mnoho kvalitních badmintonových soubojů. Mezi ně rozhodně patří finálový duel dvouhry mužů: Jarolím Vícen v něm udolal českokrumlovského Ondřeje Krále 21:16 13:21 a 26:24! Král přitom na cestě do finále dokázal překonat náročné překážky. Hned v prvním kole bratrovražedný souboj s mladším sourozencem Jiřím (také souboj koučů Radka Votavy a Jiřího Krále st.), následovaný třísetovými duely s Jiřím Loudou a Enggarem Paksi Wijayou. Jarolím Vícen měl ve finále více sil i nervů a zaslouženě si vybojoval zlatou medaili. 

Druhé zlato přinesla Jarolímu Vícenovi čtyřhra mužů po boku indonéské akvizice benáteckého klubu. Vícen a Wijaya se sehrávali a jejich projev nebyl suverénní. Už v prvním kole museli hrát tři sety proti dvojici z reprezentačního výběru U17 Vít Kulíšek - Václav Palán. Náročný vstup do turnaje však zvládli a poradili si i s dvojicemi Král-Vajsejtl, bratry Hubáčkovými, turnajovými jedničkami Hubáčkem a Holubem a ve finále i dvojicí Pavel Drančák - Ivo Stoklas. 


Hana Milisová. Foto: Tomáš Krajča

Velmi dobré výkony hráčů, kteří usilují o účast a úspěch na domácím šampionátu U17, patřily k dalším velkým tématům benáteckého turnaje. Nejvýraznější stopu v něm zanechaly Lucie Krpatová a Kateřina Zuzáková, jež spolu došly až do finále. V něm nestačily na zkušenější pár Denisa Šikalová - Magdaléna Lajdová, ale "skalpy" párů Zelinková-Ausbergerová či Maixnerová-Milisová jsou výbornou vizitkou letní přípravy. O pánské čtyřhře Kulíšek-Palán již byla řeč, zapomenout nesmíme ani na bronzovou medaili Kateřiny Zuzákové ze dvouhry (výsledkem i výkonem zaujala také Jana Adámková). 

Vítězi ostatních disciplín se stali Jaromír Janáček a Hana Milisová ve smíšené čtyřhře a Sabina Milová, která jako jediná obhájila loňské prvenství ve dvouhře žen. 

Prohlédněte si: výsledky online

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading