logo
Český badmintonový svaz

Bulgarian International: česká výprava získala tři bronzové medaile

Mezinárodní turnaj úrovně Future Series hostí ve dnech 5.-8. října hlavní bulharské město Sofia. Čtveřice českých zástupců dohrála v soutěži už dnes, ale s pěknou bilancí tří bronzových medailí. A u všech byla Sabina Milová!

Českokrumlovská hráčka se dostala do semifinále dvouhry přes soupeřky Fiorito (Itálie) a Langthaler (Rakousko), ve čtvrtfinále zvládla náročný souboj s turnajovou trojkou Manon Krieger (Francie) 21:16 11:21 a 21:19. Až v semifinále ji zastavila Chorvatka Maja Pavlinič. K medaili Milová pomohla i oběma svým partnerům v párových disciplínách. Společně s Jaromírem Janáčkem získali třetí místo v mixu (a také výhru nad nasazenými dvojkami Osele-Iversen z Itálie), a s Michaelou Zelinkovou obsadily stejnou příčku v ženském deblu, když po úspěšném čtvrtfinále s rakouskou dvojicí Langthaler-Meinke podlehly německým soupeřkám Isenberg-Stepper.

V mužských disciplínách nesl českou vlajku statečně Ondřej Král, který ve dvouhře vyhrál třísetové duely s Rumunem Filimonem a Bulharem Boichinovem, avšak nestačil ve čtvrtfinále Indovi Gurusaiduttovi. 

Výsledky turnaje: tournamentsoftware

Sabina Milová hodnotila turnaj: "Pro mě to byl doposud nejúspěšnější mezinárodní turnaj, takže ho rozhodně hodnotím pozitivně. Priorita je pro mě dvouhra, proto si nejvíc cením bronzu z této disciplíny. Ovšem že jsem společně s Mírou a Míšou dokázala odehrát dobré zápasy a přidat další dvě medaile, mě moc těší. Ve dvouhře mám radost hlavně z výhry ve čtvrtfinále nad Manon Krieger. V semifinále už jsem hodně cítila únavu, vlastně ve všech třech. Nebyla to ale únava fyzická, spíš psychická. Už jsem se nedokázala tolik soustředit na každý míč a koncentrovat na zápas jako na ty předchozí. Myslím si, že bych jinak dokázala odehrát vyrovnanější zápas. Soupeřka byla silnější a tento zápas mi zase ukázal, že mám na čem pracovat, abych se posunula dál."
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading