logo
Český badmintonový svaz

BWF zveřejnila postupující na mistrovství světa: z Čechů Ludík, Mendrek a páry Bitman-Bášová, Tomalová-Švábíková

Světová federace zveřejnila seznam hráčů, kteří v první vlně postupují na mistrovství světa (21.-27. srpna, Glasgow). Z českých hráčů se kvalifikovali ve dvouhře můžu Milan Ludík a Adam Mendrek, v mixu Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a v deblu Kateřina Tomalová s Terezou Švábíkovou. 

Do 11. května nyní budou jednotlivé svazy potvrzovat své nominace, přičemž do 5. května může ještě BWF udělit případnou divokou kartu někomu z hráčů, kteří kvalifikačním "sítem" neprošli. 

Dvouhra mužů: mistrovství světa bez Chen Longa? 
Počet zástupců jedné země na mistrovství světa je omezený, a tak může nastat kuriózní situace: mistrovství světa bez olympijského vítěze a obhájce zlaté medaile Chen Longa! Vypadl totiž z nejlepší osmičky světového žebříčku (aktuálně je 9.) a protože jsou před ním tři krajané - 5. Shi Yuqi, 6. Tian Houwei a 8. Lin Dan, ocitl se "pod čarou". Zachránit by ho mohlo jen vynechání jednoho z výše postavených kolegů z čínské nominace. 

Česká republika má v soutěži dvouhry dvě místa, z 98. pozice světového žebříčku se jako česká "jednička" kvalifikoval Milan Ludík, ze 114. pozice potom jako česká "dvojka" ještě Adam Mendrek. Ve dvouhře žen se žádná Češka neprobojovala do soutěže, poslední postupující Evropankou byla z 81. místa světového žebříčku Mariya Mitsova z Bulharska. Kateřina Tomalová, nejvýše postavená aktivní singlistka (122. je stále ještě Kristína Gavnholt) nyní okupuje 126. příčku. Smolařkami dvouhry žen jsou Japonky - tato země má v Top 20 hned 6 hráček, ale startovat na MS budou moci jen tři z nich - Akane Yamaguchi, Nozomi Okuhara a Aya Ohori. 

V mužské čtyřhře Česku nyní schází dvojice, která by se ucházela o nominaci na podobné akce. Letos byla hranicí postupu zhruba 80. příčka světového žebříčku (druhý polský pár Adam Cwalina - Milosz Bochat), Jakub Bitman s Pavlem Drančákem jsou ovšem až na 190. místě světového žebříčku. I zde najdeme řadu velkých jmen, která jsou "out" - namátkou Hendra Setiawan a Mohammad Ahsan (Indonésie), Fu Haifeng a Zhang Nan (Čína) nebo Koo Kien Keat a Tan Boon Heong (Malajsie) - vše mistři světa či v případě Setiawana a Fu Haifenga olympijští vítězové... 

Čtyřhra žen: kvalifikace na poslední chvíli
V ženském deblu se ovšem český pár kvalifikoval - na poslední chvíli to zvládly Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková. Ty jsou momentálně na 88. pozici světového žebříčku a to stačilo k tomu, aby se staly 45. párem v soutěži (celkově 48). 


Konečně ve smíšené čtyřhře můžeme mít radost z kvalifikace páru Jakub Bitman - Alžběta Bášová, kteří postoupili z 58. příčky světového žebříčku a jsou 38. párem v soutěži. Mix bude také zajímavě obsazenou disciplínou, v níž jako jediné nebude chybět nikdo z nejlepší světové dvacítky párů. 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading