logo
Český badmintonový svaz

"Byla to nejlepší akce po všech stránkách." Hráči a hráčky hodnotí MEJ U19 ve Francii

Mistrovství Evropy do 19 let ve Francii je minulostí a přišel čas hodnocení. Přečtěte si, jak na akci, která pro český tým skončila úspěchem v podobě pátého místa v soutěži družstev a pěti pátých míst v jednotlivcích, budou vzpomínat sami naši reprezentanti.

Berta Ausbergerová
Líbila se mi parta. Drželi jsme spolu celé ty dva týdny. Fandili si a nebyl žádný problém. Byla skvělá organizace. Skvělý tým trenérů a náš fyzioterapeut Jarda nám moc pomáhal zvládnout fyzicky náročné dva týdny. Připadalo mi, že je to taková přátelská atmosféra. Přišla jsem na to, že musím začít úplně jinak trénovat a mám chuť něco změnit. Z tohohle turnaje mám hodně pozitivních věcí. Tato akce byla nejlepší po všech stránkách. Děkuji všem.
 
Bára Hadáčková
Jsem spokojená s výsledky v týmové soutěži, kde se nám dařilo. Byla škoda, že jsme neporazili Dánsko, kde byla velká šance. Ale dokázali jsme je potrápit. Bohužel jsme měli smůlu na los, při kterém nám přiřadili Francii. Ty jsme brali jako největší soupeře a na kohokoliv jiného jsme si věřili a toužili po medaili. Jako tým jsme byli skvělá parta, hodně jsme se podporovali a bojovali až do poslední chvíle!
V mixu v individuální soutěži jsme se snažili s Petrem o co nejlepší výsledek. Bohužel nám osmifinále o kousek uteklo. 
Celkově jsem se svým výkonem spokojená, ale je spousta věcí, co potřebuji změnit, abych mohla konkurovat těm nejlepším v Evropě. Jsem  ráda, že jsem se mohla zúčastnit tak velkého turnaje.
Zároveň chci moc poděkovat trenérům a fyzioterapeutovi Jardovi za nejlepší servis a za všechno, co pro nás po celou dobu dělali!
 
Monika Světničková
 Z organizačního hlediska probíhal turnaj bez sebemenšího problému. Především bych ráda vyzdvihla vedení našeho týmu, které skvěle dokázalo sestavit harmonogram na každý den, i když to vzhledem k odlišnosti našich herních časů nebylo vůbec lehké. 
Po celý turnaj panovala v našem týmu bojovná nálada, která byla ještě podpořena motivačními nápisy, které byly přidělané ke dveřím našich pokojů. Každý z nás šel až za hranici svých možností a nechal na kurtu všechno.
V jednotlivcích v singlu jsem poměrně bez problému prošla do 3. kola, kde jsem bohužel nenašla účinnou zbraň na dobře hrající Dánku Andersen.
V deblu s Terkou jsme byly v těžší části pavouku, takže na nás již ve 2. kole čekal francouzský pár, kterému jsme po dvou setech podlehly.
Věřím, že všechny poznatky z turnaje přenesu do svých tréninků a předvedu ještě lepší výkony v seniorské kategorii.
Na závěr bych ráda poděkovala našemu masérovi Jardovi, který nám poskytl špičkový servis a bez kterého by polovina našeho týmu nebyla schopná ani nastoupit.
 
Tereza Švábíková
Na jedné straně jsem ráda, že jsem prokázala svou výkonnost, na druhé jsem zklamána, že jsme nezískali medaili. Tradicí na  mistrovství se už u mne stalo, že jsem odjížděla na turnaj s omezením, tentokrát jsem měla problém s kotníkem a v průběhu zápasu v deblu v individuálním turnaji se k tomu přidala i achilovka a s tím bolest na výpadové noze.  
Zmiňuji to pouze proto, že musím opravdu strašně poděkovat masérovi Jardovi, bez kterého by mnozí z nás  nemohli k zápasům snad ani nastoupit.
Můj obdiv a dík patří také trenérům, již vytvořili skvělou atmosféru.
Co se týče mého umístění ve dvouhře dívek, když se podívám na holky, které se dostaly už do osmifinále a pak do čtvrtfinále, tak musím říct, že jsem opravdu v dobré společnosti. Chtěla jsem medaili, porazila jsem medailistky z MEJ U17, ale v rozhodujícím zápase jsem nehrála dobře, byla jsem až moc svázaná taktikou, měla jsem být přirozená, hrát svou hru.
V týmech jsme neměli dobrý los, stejně jako v deblu holek, ale prali jsme se za sebe, za trenéry, spoluhráče, prostě za český badminton, jak jsme mohli.
Na tomto mistrovství získali medaili hráči, které porážíme. Věřím, že už na MEU17 v Praze medaili Česko získá a pak už to půjde samo sebou.
 
Michaela Zelinková
Celý šampionát byl moc pěkně připravený. Jako hráči jsme měli díky trenérskému týmu doplněného o skvělého maséra Jardu Suchana perfektní podmínky a zázemí.
Atmosféra v týmu byla bezvadná. Tým byl bojovný, sehraný, navzájem jsme se všichni podporovali a fandili si.
Bylo mi velkou ctí být jeho součástí a reprezentovat ČR.

Česká reprezentace na MEJ U 19 ve Francii, na fotografii chybí Jan Somerlík a Michaela Zelinková. 
 
Petr Beran 
Celý turnaj bych hodnotil pozitivně, třeba už jen proto, že jsme byli skvělý kolektiv a vzájemně se podporovali. Díky tomu jsme v soutěži družstev dokázali postoupit ze skupiny z druhého místa, kde jsme nestačili na favorizované Dánsko. S konečným 5. místem můžeme být spokojeni a jsem moc rád, že jsem týmu dokázal pomoci získat několik bodů.
V individuální soutěži jsem měl nejblíže k medaili ve čtyřhře s Ondrou Králem, bohužel jsme ale ve čtvrtfinále nestačili na pozdější vítěze celého turnaje z Francie.
Na závěr bych chtěl moc poděkovat našemu masérovi Jardovi, který odváděl skvělou práci, a především trojici trenérů Radku Votavovi, Pepovi Rubášovi a Luďku Židkovi za všechnu práci okolo MEJ. Děkujeme!
 
Matěj Hubáček
Mistrovství Evropy bylo jako každý turnaj takové úrovně skvěle zorganizované a všechno tam probíhalo bez sebemenších problémů. Myslím, že jsme jako jeden z mála týmů měli hodně silný kolektiv, který se podporoval, jak to jen šlo.
Po celou dobu turnaje dělali trenéři všechno pro to, abychom pak na kurtu předvedli co nejlepší výkony. Celou tuto skvělou spolupráci jenom dovršil Jarda s jeho „bezednou“ ledničkou a případnou výpomocí při nějakém zranění.
Svoje výkony bych hodnotil určitě kladně a věřím, že všichni z nás se snažili ukázat v co nejlepším světle. I přestože vím, že jsme s Honzou odvedli maximum, tak mě stále mrzí prohra ve čtvrtfinále s polskou dvojicí.
 
Ondřej Král
Pro mě skvělý turnaj! V týmu panovala výborná atmosféra, díky ní jsme v soutěži družstev dokázali postoupit ze skupiny a potrápit první nasazené Dány. Jsem rád, že jsem týmu přispěl několika body, a i když jsme na medaili nakonec nedosáhli, s výsledkem můžeme být spokojeni.
O medaile jsem bojoval i v individuální soutěži. Ani jeden čtvrtfinálový zápas jsem bohužel nemohl odehrát na 100 % kvůli nataženému lýtku. Turnaj byl dlouhý a náročný, a přestože náš masér Jarda, kterému moc děkuji, dělal vše pro moje zdraví, zranění se mi nevyhnulo. Děkuji trenérům Radku Votavovi, Pepovi Rubášovi a Luďku Židkovi za cenné rady a veškerou práci okolo MEJ.
 
Jan Louda
Z turnaje jsem odjížděl spíše zklamaný z neúspěšného boje o medaili. Vím, na čem mám pracovat a budu makat, aby ta medaile jednou z toho mistrovství Evropy vyšla.
Jednoznačně musím vypíchnout skvělou práci trenérů a maséra Jardy, díky které jsme mohli podávat 100% výkony.
Také celý tým byl parádní, myslím, že jsme všichni táhli za jeden provaz a podporovali se v každé situaci!
 
Jan Somerlík
Na mistrovství jsem přicestoval společně s Míšou Zelinkovou v neděli večer, dva dny před zahájením individuální části turnaje. V pondělí jsme se přidali k celému týmu, který ještě dohrával poslední utkání s Francií, měli jsme tak možnost se naplno vžít do bouřlivé atmosféry celého mistrovství a naladit se na stejnou vlnu.
Ve středu při našem prvním zápase jsem byl lehce nervózní a nejistý, ale po chvíli to ze mě spadlo a následující zápasy již byly mnohem lepší.
Hlavně s Francouzi jsme, troufám si říct, předvedli s Matějem Hubáčkem náš nejlepší dosavadní výkon. S konečným pátým místem jsem opravdu moc spokojený a je pravda, že k medaili nechybělo mnoho, nicméně soupeři byli o něco lepší.
Chtěl bych moc poděkovat Matějovi za skvělou hru a všem hráčům za super kolektiv a atmosféru.
Ale především bych chtěl poděkovat trenérskému vedení v podání pana Rubáše, pana Žídka, pana Votavy a skvělého maséra Jardy za nesmírnou obětavost a tvrdou práci, aby nám na šampionátu vytvořili tak skvělé a velmi komfortní podmínky, díky kterým jsme mohli podávat v takové výkony! Děkuji! 
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading