logo
Český badmintonový svaz

Čeští junioři bojovali na dvou frontách v Belgii i masovém turnaji v Berlíně

O uplynulém víkendu se kromě juniorského evropského šampionátu v Mylhúzách zúčastnili čeští badmintonisté tří mezinárodních mládežnických turnajů. Zejména Victor JOT Cup v Belgii nabídl špičkový badminton kategorie do 17 let. 

Na turnaj evropského okruhu v belgickém městě Edegem se sjela konkurence hráčů ze Skotska, Anglie, Francie, Německa, Ruska, Španělska či Brazílie, Českou republiku reprezentovali badmintonisté širšího výběru do sedmnácti let, kteří pošilhávají po listopadovém ME této kategorie v Praze. Ve velmi silné konkurenci bylo maximem českých juniorů druhé kolo. 

Výsledky Victor JOT Cupu si prohlédněte zde.

Ve stejném městě se zároveň konal turnaj Victor Junior OLVE Tournament kategorií U11-U15, kam se vydal tým Rychnova nad Kněžnou pod vedením trenéra Pavla Maňáska. Pěkného úspěchu dosáhly ve čtyřhře dívek do 13 let Petra Maixnerová s Justýnou Muchovou, které si na Velikonoce zahrály finále proti Ruskám. Muchová postoupila i do čtvrtfinále mixa po boku Belgičana Quintense, když o kolo dříve na tři sety vyřadila týmové kolegy Pavla Maňáska s Petrou Maixnerovou, Maňásek s dánským partnerem Belisariem vybojoval páté místo v deblu.

Výsledky turnaje Victor Junior OLVE Tournament si můžete prohlédnout zde.

Asi nejmasovější akcí víkendu byl tradiční a oblíbený Yonex Junior Cup v Berlíně. Jednu z kategorií - na výběr měli od kategorie U9 do netradiční U22- si zahrálo hned 78 českých badmintonistů! Jejich počínání si můžete prohlédnout zde.

Ke zhlédnutí jsou na YouTube hned tři videa z Berlína, najdete v nich české hráče?

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading