logo
Český badmintonový svaz

Čeští junioři nestačili na Slovensko, prohráli 2:3

Mladý český tým ve svém druhém utkání podskupiny F2 na MS juniorů v indonéské Yogyakartě prohrál i úterní derby se Slovenskem. Stejně jako v pondělí s Belgií skončilo utkání 2:3, i když bylo rozhodnuto po prvních třech zápasech.

V úvodní smíšené čtyřhře Tomáš Švejda s Kateřinou Zuzákovou nedokázali najít recept na těžce čitelnou levačku Adama Horáka, v osmnácti letech nejstaršího hráče na hřišti, a precizní hru jeho partnerky Mii Tarcalové na síti. Už od úvodních míčů každé výměny se Švejda se Zuzákovou dostávali pod tlak, který zpravidla Horák dovedl k agresivnímu zakončení. 16:21 a 12:21 z pohledu Švejdy se Zuzákovou a 1:0 pro Slovensko.

V souboji týmových chlapeckých jedniček Marek Aubus nestačil na Petera Hrnčára. Hrnčárovi, mimochodem bývalému mistru Slovenska v hodu oštěpem v kategorii staršího žactva, se dařilo Aubuse přehrávat zejména na síti, jeho křížový kraťas dělal českému reprezentantovi obrovské problémy. K tomu Aubus stále bojoval s rychlostí míčů a podmínkami v hale, kdy se v každém setu několikrát vyautoval za zadní čáru. Výsledkem bylo vítězství slovenského reprezentanta 21:18 a 21:17 a dvoubodové vedení pro Slovensko.

Nastartovat k obratu měla český tým jeho nejstarší a nejzkušenější členka Tereza Švábíková. Po pomalejším rozjezdu si Tereza v druhé půlce první sady vypracovala potřebné vedení, které se ale zastavilo na stavu 20:14. Poté osmkrát za sebou bodovala Katarína Vargová a první set vyhrála po zřídka vídaném obratu 22:20! Ani v setu druhém Švábíková nenalezla potřebný klid a jistotu a za stavu 19:19 to s českými nadějemi vypadalo všelijak, jen ne dobře. Následující dvě výměny ale Švábíková zvládla s přehledem a poslala zápas do rozhodující sady.

Tam bitva pokračovala a riskantně hrající Vargová si za stavu 20:16 vypracovala tři mečboly. Švábíková ještě zabojovala a stáhla na 19:21, po výměně na síti se ale nakonec ze zisku zápasu i rozhodujícího třetího bodu pro Slovensko mohla radovat Katarína Vargová.

Jan Janoštík s Tomášem Švejdou však ani za rozhodnutého stavu rozhodně nechtěli svou čtyřhru proti Adamu Horákovi a Andreji Antoškovi odevzdat. Soustředěným výkonem s kvalitní rozehrávkou a tlakem do slabšího Antošky dovedli oba sety k vítězství v poměru 21:16 a 21:17. Další povedený zápas mladé české dvojice!

Velký palec nahoru pro Terezu Švábíkovou. Ta po nepodařené dvouhře dokázala najít morální i fyzické síly a vybudit jak sebe, tak svou partnerku Lucii Krpatovou ke skvělému výkonu v závěrečné čtyřhře dívek.

Katarína Vargová s Miou Tarcalovou sice vyhrály první set 21:13, Češky se ale začaly čím dál víc sehrávat a druhou sadu získaly 21:15. V rozhodujícím setu to nevypadalo dobře, Slovenky vedly 12:6 či 17:11 a kráčely za vítězstvím. Za stavu 17:20 se však Švábíková s Krpatovou, která zejména v obraně předváděla po celý zápas parádní zásahy, uvolnily a pěti jistými body v řadě získaly zápas pro sebe.

Pro Českou republiku sice i druhé vystoupení na turnaji skončilo prohrou, při hodnocení těchto výsledků ale nesmíme zapomínat na to, že nás reprezentuje výběr, jehož páteř kromě Terezy Švábíkové tvoří hráči, kteří stále spadají do kategorie U17 a pro něž je tato vrcholná akce hlavně o sbírání zkušeností. 

Ty další budou moci nabrat ve středečním utkání vyřazovací fáze proti Nizozemsku, které v poskupině F1 skončilo rovněž na třetím místě. Utkání začíná již ve 3:30 ráno našeho času, tak si neváhejte přivstat!

Záznam utkání Česká republika - Slovensko si prohlédněte zde:

Výsledky soutěže družstev na MS juniorů ZDE.

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading