logo
Český badmintonový svaz

Chorvat Zvonimir Durkinjak je třetím hráčem Centre of Excellence

Evropská badmintonová federace (BEC) potvrdila jméno třetího hráče, jenž se od 1. září letošního roku bude připravovat v dánském Holbaeku v Centre of Excellence. Je jím Chorvat Zvonimir Durkinjak.

Devětadvacetiletý badmintonový univerzál tak doplňuje Milana Ludíka, jenž byl vůbec prvním oficiálním hráčem centra, a Švéda Felixe Burestedta. Jména dalších členů Centre of Excellence by měla být oznámena během prázdnin.

"Myslím, že centrum mi může pomoci díky dobrému sparingu a velmi dobrému tréninkovému zázemí. Bude to pro mě velká zkušenost a velmi se těším na to, jak budu pracovat s dalšími hráči a trenéry," řekl Durkinjak pro web Badminton Europe.

Chorvat se momentálně nachází na 104. místě světového singlového žebříčku a v rodném Záhřebu se připravuje na mistrovství světa v Glasgow, dlouhá léta však patřil do evropské špičky i v pánském deblu a mixu. Po boku Zvonimira Hoelblinka dobyl osm turnajových vítězství a zahrál si na mistrovství světa i Evropy. Českému publiku je znám také jako finalista singlu na Czech Open v Praze v roce 2015, dříve byl jeho deblovým partnerem i český reprezentant Jakub Bitman.


Zvonimir Durkinjak. Foto: Mark Phelan, Badminton Europe.

Projekt COE, který navazuje na obdobnou badmintonovu akademii v německém Saarbrücken, která fungovala před olympijskými hrami v roce 2008 a jejíž členkou byla i sestra Ludíka Kristína Gavnholt, má za cíl poskytnout špičkové tréninkové prostředí pro hráče a hráčky ze zemí, kde nefungují národní centra.

COE bude sídlit v dánském Holbaeku, jeho hlavním koučem bude bývalý hráč světové desítky v pánském singlu Jeroen Van Dijk. Jednou z asistentek bude bývalá anglická reprezentantka Nicole Cerfontyneová. 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading