logo
Český badmintonový svaz

Cristian Savin se stal reprezentantem Moldávie

Český badminton přichází o jednoho ze svých nejnadějnějších reprezentantů. Čerstvě sedmnáctiletý Cristian Savin k datu 22. července 2017 "přestupuje" do Moldavské badmintonové federace a bude tak od nynějška reprezentovat svoji rodnou zemi.
 
Savin byl členem juniorského reprezentačního výběru ČR, s nímž se měl účastnit podzimního mistrovství světa juniorů v indonéské Jakartě, společně s Terezou Švábíkovou byli součástí projektu YOG 2018, v rámci něhož se měli s podporou ČBaS připravovat na kvalifikaci na mládežnickou olympiádu (Youth Olympic Games), která se koná v roce 2018 v Argentině. 
 
Světová badmintonová federace rozhodla o změně svazu, pod jehož hlavičkou bude hráč extraligových Benátek nad Jizerou nastupovat, na základě žádosti ze 17. července, kladně jí vyhověla o čtyři dny později ve zrychleném řízení. Od soboty již tedy Cristian Savin může nastupovat za rodnou Moldávii.


Cristian Savin. Foto: Tomáš Krajča.
 
"Dnes BWF schválila můj transfer z Českého badmintonového svazu do Moldavské badmintonové federace. Je to pro mne nová výzva reprezentovat svoji rodnou zemi. Ačkoli je Moldávie " badmintonovým trpaslíkem ", elán, s jakým všichni moldavští funkcionáři pracují, mi dává naději, že mohu dosáhnout vysněných met a moldavskou vlajku dostat vysoko ve světových žebříčcích. Nebylo to vůbec lehké rozhodnutí jak pro mne, tak pro celou moji rodinu, ale jsem rád, že vše proběhlo rychle, za což moc děkuji oběma federacím," napsal Cristian Savin v pátek na svůj facebookový profil. 

Na světovém žebříčku juniorů se Savin, momentálně se připravující na novou sezonu v Indonésii, nachází na devátém místě dvouhry chlapců, nyní již svítí u jeho jména vlaječka Moldávie. 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading