logo
Český badmintonový svaz

Cristian Savin si z juniorských Bílých nocí veze bronz

Český juniorský reprezentant Cristian Savin si do své sbírky připisuje další medailové umístění z turnajů evropského juniorského okruhu. Na Russian Junior White Nights v Gatčině ve dvouhře chlapců získal bronz.

Do města nedaleko Petrohradu se sjeli mladí badmintonisté zejména z východoevropských zemí. Cristian Savin z pozice druhého nasazeného singlisty nejprve přehrál domácího Ilju Venediktova (21:9, 21:19), čímž se ocitl ve čtvrtfinále. Tam vyřadil dalšího ruského hráče Dmitrije Klimenka (21:18 a 21:14). Třetí Rus byl ale už nad jeho síly, s Michajlem Lavrikovem prohrál Savin v semifinále 20:22, 21:17, 13:21. 

Do Gatčiny vycestovala z Čech ještě Veronika Dobiášová. Její cesta turnajem trvala však pouze jeden zápas, v prvním kole mostecká hráčka nestačila na patnáctiletý talent ruského badmintonu Anastasii Shapovalovou, s níž prohrála 10:21 a 12:21. 


Cristian Savin. Foto: Tomáš Krajča.

Cristian Savin bude moci na úspěšné vystoupení z juniorského turnaje navázat na "velkých" White Nights. Turnaj dospělých, který je zařazen do kategorie International Challenge s dotací 20 000 dolarů, začíná ve stejné hale už ve středu. Benáteckého hráče v pavouku mužské dvouhry doplní ještě Lukáš Zevl. 

Výsledky Russian Junior White Nights najdete ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading