logo
Český badmintonový svaz

Croatian International: Češi se probojovali hned čtyřikrát do čtvrtfinále

Úspěšným turnajem pro českou výpravu je mezinárodní mistrovství Chorvatska. Po prvním hracím dni se soutěž ve všech disciplínách posunula do čtvrtfinále a ve hře stále zůstávají čtyři zástupci.

Ve dvouhře to jsou Jaromír Janáček, který včera porazil na tři sety Eliase Nicolaoua z Kypru a ve vyrovnaném zápase si poradil i s Manuelem Vazquezem ze Španělska (21:18 ve třetím setu). Kateřina Tomalová je mezi ženami nasazena jako turnajová jednička a tuto úlohu zatím plní - v prvním kole si poradila s dánskou kvalifikantkou Emilie Aalestrup ve dvou setech, ve druhém s přehledem vyřadila Katarinu Galenič (Chorvatsko). 

Hned dvakrát bude o medaili bojovat také Filip Budzel. Ten hraje v Chorvatsku všechny disciplíny a včera sehrál hned šest zápasů, z toho pět vítězných. Ve dvouhře to bylo s bilancí 1:1 - výhra nad Giovanni Grecem z Itálie, prohra s Alexem Vlaarem (Bulharsko), obojí po vyrovnaných třech setech. V deblu po boku dánského spoluhráče i v mixu s Kateřinou Tomalovou však byli stoprocentní. Dnešní zápasy českých hráčů na Croatian International: 
Filip Budzel, Peder Sovndal - Igor Cimbur, Tovannakasem Samatcha (Chorvatsko, Thajsko)
Alexander Roovers (Německo) - Jaromír Janáček
Kateřina Tomalová - Kristin Kuuba (Estonsko)
Matthew Clare, Victoria Williams (Anglie) - Filip Budzel, Kateřina Tomalová

Výsledky sledujte prostřednictvím Tournamentsoftware.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading