logo
Český badmintonový svaz

Croatian International: Kateřina Tomalová postoupila do semifinále

Ze čtyř šancí získat medailové umístění využili Češi v Záhřebu jednu: Kateřina Tomalová se po třísetové výhře nad estonskou soupeřkou Kristin Kuuba probojovala do semifinále dvouhry. 

Napoprvé to nevyšlo - po boku Filipa Budzela Kateřina Tomalová podlehla anglické dvojici Matthew Clare - Victoria Williams 14:21 a 19:21."V mixu jsme dnes po celkem dobrém výkonu nestačili na Angličany, kterým jsme zejména ve druhém setu dokázali chvílemi pořádně "zatopit," hodnotila Kateřina svůj první zápas dne.

Jaromír Janáček sehrál více než 50 minut dlouhý zápas s německým soupeřem Alexandrem Rooversem. 244. hráč světa potvrdil úlohu favorita, ale Jaromírovi se oproti předchozímu střetnutí z kvalifikace loňského Prague Open podařilo zápas dostat alespoň do tří setů. Po výsledku 21:11 19:21 a 21:17 postoupil do odpoledního semifinále Němec. 

V deblovém souboji "čtyř národů" Filip Budzel s dánským spoluhráčem Pederem Sovndalem podlehli chorvatsko-thajskému páru Igor Cimbur - Tovannakasem Samatcha 10:21 a 16:21. Kateřina Tomalová je v turnaji nasazená jako jednička a zatím zdárně "kosí" jednoho soupeře za druhým. Ve čtvrtfinále narazila na "tradiční" soupeřku: "V singlu jsem se už popáté za poslední dva roky střetla s Kristin Kuuba a jako tradičně jsme hrály na tři sety. V prvním setu mi vyšlo, na co jsem sáhla, a zejména díky dobře zvolené taktice jsem jasně vyhrála. Ve druhém setu jsem po dobrém začátku zkazila několik příjmů a začala trochu zmatkovat, což mi bohužel "vydrželo" až do půlky třetího setu. Nepříznivý stav 2:9 se mi však naštěstí podařilo otočit na 21:13 a mohla jsem tak slavit postup do semifinále, ve kterém mě čeká juniorská mistryně Evropy z roku 2009."

Zápas Kateřiny Tomalové s dánskou reprezentantkou Anne Hald je na programu ještě dnes v odpoledních hodinách. Výsledky turnaje Croatian International můžete sledovat obvyklou cestou přes Tournamentsoftware.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading