logo
Český badmintonový svaz

Croatian International: po prohře s Anne Hald obsadila Kateřina Tomalová 3. místo

Kateřina Tomalová zakončila úspěšný turnaj v Chorvatsku semifinálovou porážkou od Anne Hald (Dánsko). Ze Záhřebu z turnaje Future Series odjíždí s bronzovou medailí za dvouhru žen a k tomu pátým místem ve smíšené čtyřhře s Filipem Budzelem. 

V dopolední části sobotního programu turnaje si Kateřina Tomalová na tři sety poradila s Kristin Kuuba z Estonska. Krátce před pátou hodinou pak nastoupila k zápasu semifinále proti Anne Hald - dánské badmintonistce, která je aktuálně až 265. hráčkou světa, ale v minulosti dosáhla na skvělé výsledky; mimo jiné jde o juniorskou mistryni Evropy z roku 2009 (ve finále tehdy Hald přehrála jistou Carolinu Marin!). Anne Hald se v kariéře vyšplhala až na 52. místo světového žebříčku, v letech 2010-11 reprezentovala Řecko, nyní už je zpět v barvách své rodné země... Kateřina Tomalová se s Anne Hald utkala už v minulosti na MM Maďarska 2012, kde uhrála s dánskou favoritkou jen 8 a 9 bodů. Oproti tomuto "vousatému" zápasu byl duel v Záhřebu o mnoho vyrovnanější - první set získala Anne Hald 21:17, druhý však Kateřina Tomalová 21:16. Až v rozhodující sadě se Dánka prosadila k přesvědčivé výhře 21:10. 

Za třetí místo v turnaji Croatian International si Kateřina Tomalová připíše 1 170 bodů do světového žebříčku, a protože neobhajuje žádné body z loňska, mohla by vylepšit své současné 138. místo ve světovém žebříčku a udělat další krok vstříc světové stovce. 

Kompletní výsledky: tournamentsoftware
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading