logo
Český badmintonový svaz

Čtvrtfinále ME klubů: Benátky podlehly BC Chambly-Oise 0:3

Silný francouzský tým BC Chambly-Oise byl soupeřem BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. ve čtvrtfinále evropského šampionátu klubů. 

"Postup do čtvrtfinále byl cíl, se kterým jsme na šampionát odjížděli, a jsem rád, že jsme ho splnili," hodnotil po dohrání skupiny prezident benáteckého klubu Petr Martinec. "Takové zápasy jsou pro náš mladý tým velkou zkušeností," dodal ještě. 

Utkání jste mohli sledovat od 13 hodin v přímém přenosu Badminton Europe:


Zápis o utkání: tournamentsoftware

Benáteckým se v duelu se silným francouzským soupeřem nepodařilo získat ani bod. Nutno ale říci, že proti nim stáli opravdu hvězdní hráči. Petr Jelínek a Kateřina Zuzáková v úvodním mixu uhráli solidních 12 a 15 bodů na zkušené polské hráče Roberta Mateusiaka a Nadiezdu Ziebu (někdejší mistry Evropy v mixu!). Cristian Savin čelil finskému borci Eetu Heinovi a za 25 minut mu podlehl 10:21 a 16:21. Konečně Elizaveta Tarasova vyzvala ve dvouhře žen španělskou dvojku Beatriz Corrales, které podlehla 12:21 a 13:21. 

Po skončení hodnotil prezident klubu Petr Martinec: "Prohra mrzí. Je však těžké bojovat proti týmu, v jehož kádru jsou čtyři výborní zahraniční hráči (Mateusiak, Heino, Corrales, Zieba). Dokud Badminton Europe nesjednotí pravidla, respektive Český badmintonový svaz nepovolí start více než dvěma zahraničním hráčům, je takřka nemožné vzdorovat těmto týmům, jejichž kádr tvoří takřka výlučně zahraniční hráči nebo celá reprezentace, jak je tomu u ruského týmu Vladivostok Primorye. Naši hráči na kurtu bojovali, ale na kvalitní soupeře to prostě vůbec nestačilo. Trochu více jsem očekával od Cristiana Savina, který měl určitě šanci sehrát lepší zápas s Finem Heinem. Jeden turnaj končí a je třeba zkušenosti z této akce využít v budoucnu do dalších týmových zápasů."
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading