Čtvrtfinále MEJ U17: Janáček s Mendrekem podlehli dánským favoritům.

Dnes krátce před jednou hodinou byl rozehrán jediný čtvrtfinálový zápas s českou účastí na Mistrovství Evropy juniorů do 17 let v Portugalsku. Na kurtu číslo 3 se představí původem krumlovsko-brněnský pár Jaromír Janáček - Adam Mendrek proti první nasazené dánské dvojici Viktor Svendsen - Mads Sorensen.

Čeští junioři zvolili na utkání zelená trička, Dánové nastoupili v reprezentační červené. A jsou to podle očekávání Dánové, kdo udává tempo hry a ujímají se vedení 9:6. Na první přestávku přidaly oba týmy po dvou bodech, favorité z Dánska ve vedení 11:8. První set charakterizují krátké výměny a nepřesně umisťované míče z české strany. Svendsen - Sorensen berou první set rozdílem třídy 21:13.

Nasazené jedničky nutí Jaromíra s Adamem chybovat. Převaha na jejich straně je nejen herní, ale i psychická, lvíčata vrací dva příjmy do sítě. Přesto se herní projev ve druhém setu zdá z českého pohledu lepší. Čeští chlapci jdou na přestávku ve druhém setu ve vedení 11:10! Oku diváka však ve druhé sadě nelahodí výkony ani jednoho z protagonistů. Výměny jsou krátké, množí se chyby. Hra je nervózní na obou stranách. Body se přelévají z jedné strany na druhou, Dánové vedou 18:17. Následují tři body v řadě a nasazené jedničky si výhrou nad českým párem Janáček - Mendrek po 21 minutách zajistily medaili z mistrovství Evropy.

Čtvrtfinále Mistrovství Evropy juniorů do 17 let s českou účastí

Jaromír Janáček, Adam Mendrek (5/8) vs. Viktor Svendsen, Mads Sorensen (1., Dánsko) 13:21 a 17:21