logo
Český badmintonový svaz

Čtvrtfinále mistrovství Evropy: Česko vs. Francie 0:3, domácí postupují do bojů o medaile

Ve čtvrtfinále týmové soutěže ME juniorů vyzval český tým silného soupeře - domácí Francii. Hráči galského kohouta byli v utkání jednoznačným favoritem, ale náš tým se netajil ambicemi pokusit se o překvapení. Jaký byl průběh čtvrtfinále:

Jan Louda vs. Toma Junior Popov 16:21 16:21
 

Souboj dvou z nejlepších evropských juniorů vyzněl pro Francouze Popova. Vyhecovaný duel ještě vyostřil spor mezi hráči a rozhodčím za stavu 8:7 pro Popova v prvním setu, kdy rozhodčí nechtěl francouzskému hráči přiznat bod při domnělé teči Jana Loudy. Popov nechtěl za žádnou cenu vrátit míček na druhou stranu, až po zásahu vrchního rozhodčího jej demonstrativně položil na pásku, aby se jen "překulil" k českému reprezentantovi. Ale ani následný psychický výpadek nestačil k zisku setu: po skvělé výměně na 12:10 Popov otočil průběh sérií šesti bodů v řadě a první sadu dotáhl do vítězství 21:16. 

Ve druhém setu to byl Jan, který táhl za kratší konec, v přestávce prohrával o 6 bodů 5:11 a i když dokázal v koncovce ještě zmobilizovat síly, nakonec po chybě z podání podlehl Popovovi 16:21. Česko - Francie tedy po zahajovací dvouhře 0:1. 

Tereza Švábíková vs. Yaelle Hoyaux 21:23 15:21


Zápas Terezy Švábíkové proti útočně naladěné francouzské soupeřce se dlouho vyvíjel jednoznačně - 5:11 v přestávce prvního setu a zdánlivě bezradná hra. Po poradě s trenéry ale Tereza dokázala zmobilizovat síly i změnit hru a dostala se do vyrovnané koncovky. Fantastická výměna za stavu 19:20 - obě hráčky mimo zajeté pohybové vzorce, Tereza klíčový bod vybojovala! Ale nakonec po vydařené fintě a dobré hře Francouzky v dalších výměnách 21:23 z pohledu ČR. Velká škoda! 

Druhý set už byl méně nadějný než ten první, Tereza Švábíková i přes velkou bojovnost a běhavý výkon chybovala častěji než Yaelle Hoyaux a po prohře 15:21 tak průběžný stav čtvrtfinálového utkání s Francií je už 0:2 z našeho pohledu. K postupu je třeba vyhrát všechny tři zbývající zápasy, velký úkol pro české reprezentanty! 

Petr Beran, Ondřej Král vs. Thom Gicquel, Toma Junior Popov 14:21 20:22


Jednoznačný první set v podání francouzského páru, který si lépe připravoval pozice pro svůj útok, zakončuje sklepnutí na síti, které "vybije" Petra Berana do hlavy. Symbolická tečka za setem, který skončil poměrem 14:21. 

I druhá sada se dlouho vyvíjí jednoznačně, ale Češi bojují! 16:16 a vyrovnaná koncovka, kterou Petr a Ondřej ztrácejí výsledkem 20:22. Velká škoda, po výsledku 0:3 tak do semifinále mistrovství Evropy juniorů postupuje domácí Francie...

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading