Čtyřhra mužů: Kien Keat Koo, Boon Heong Tan (1., Malajsie) vs. Cai Yun, Fu Haifeng (5., Čína) 21:18, 18:21 a 14:21

Čtyřhra mužů
Kien Keat Koo, Boon Heong Tan (1., Malajsie) vs. Cai Yun, Fu Haifeng (5., Čína)

Poslední zápas na velkých turnajích patří pravidelně čtyřhře mužů. Bylo by snadné říct "to nejlepší na konec", ale bylo by to neuctivé k ostatním disciplínám.

Ve finále se střetnou obhájci mistrovského titulu z Hajdarábádu Cai Yun - Fu Haifeng a první nasazený pár Kien Keat Koo - Boon Heong Tan.

Několik statistických údajů.

Kien Keat Koo a Boon Heong Tan mají letos zápasovou bilanci 23:7, za celou kariéru 144:41, na turnaji ztratili jeden set ve čtvrtfinále s Korejci Lee a Jungem.

Cai Yun a Fu Haifeng letos 14:2, celkem za keriéru 205:49, na turnaji neztratili set.

Vzájemná bilance 5:3, naposledy zvítězil v červnu čínský pár hladce ve dvou setech.

Finále budou rozhodovat Mark Speight z Německa a na podání Marcel Schormans z Nizozemí.

Cai Yun a Fu Haifeng - mistři světa ve čtyřhře mužů pro rok 2010

1. set Kien Keat Koo, Boon Heong Tan (1., Malajsie) vs. Cai Yun, Fu Haifeng (5., Čína)

3:2 Malajci otáčejí z 0:2 na 3:2.

3:6 Ale další čtyři výměny jdou za čínskou dvojicí.

4:6 Úspěšný útok Malajců.

6:6 A opět srovnáno. Zatím je to ofenzivní podívaná, ale do úžasného zápasu tomu něco chybí.

8:8 Fu přestřelil svou dělovou smečí.

11:10 Malaysia boleh. Koo a Tan poprvé ve vedení. Malajci se opět v přestávce ledují za krkem, i když v hale je výrazně příjemněji než v předchozích dnech.

14:12 Malajci rozvěsili čínský pár po rozích.

15:12 Výborné čtení hry Tana.

16:13 Čínský pár uspěl v dlouhé výměně, Fu smečuje rychlostí 284 km/h.

16:14 Teď mu stačilo dobít lehký míč na síti.

16:15 Koo ve stejné činosti ale neuspěl.

16:17 Čína dokonale otáčí skóre. Eso dlouhým podáním Cai!

17:17 Srovnáno.

18:17 Tanův drajv s milimetrovou přesností.

18:18 Srovnáno.

19:18 Tan se vznesl do vzduchu a zavěsil.

20:18 Drajv Tana přináší Malajsii první dva setboly.

Za sedmnáct minut vítězí v prvním setu malajský pár Kien Keat Koo a Boon Heong Tan 21:18. Hraje se superrychle - smeče Fu 284 hm/h, Tana 271 km/h.

1:1 Bitva o druhý set začíná.

3:3 Srovnáno.

4:5 Tan odhodlaně skáče rybičku, ale na čínskou ofenzivu to nestačí.

5:5 Ale i Malajci umí zaútočit. Tan zezadu, Koo na síti.

6:7 Koo se usmívá, na smeč na síti málem nedosáhl. Ale nakonec dosáhl a dotáhl dvoubodovou ztátu.

7:8 Opět dvoubodový rozdíl a opět snížen na jeden bod.

7:10 Koo zasažen čínským drajvem klesá k zemi.

10:10 Cizelérská práce Koo na síti a snajpra Tana vzadu.

10:11 Čínský pár opět ve vedení, podařilo se jim narušit malajský koncept "Tan útočí, Koo zakončuje".

10:13 Teď zakončuje Cai, co Fu smečí započne.

12:14 Velká šance na vedení 15:11, ale Fu zkazil dobře připravenou pozici.

12:16 Ale přesto vedení o čtyři body.

12:17 A po chytré hře Caie o pět.

14:17 Malajci snižují, ale už je asi pozdě.

15:18 Výborný drajv Koo, čínský pár, jak je dlouhý, tak byl krátký.

16:18 Dobrá obrana Malajsie a míček skončil na pásce od Caie.

17:19 A znovu výborná obrana. Fu a Cai ale stále vedou o dva body. A to stačí.

17:20 Tři setboly.

18:20 Po smeči Tana už jen dva.

18:21 Cai uspěl na síti a po 38 minutách rozhodne o vítězi třetí set.

0:1 Čína vede.

0:2 A o dva body po úspěšné smeči.

1:3 Když Fu útočí, soupeři nestačí.

2:4 V deblové rozehrávce jsou teď Číňané lepší. A to může rozhodnout.

2:6 Minimálně to rozhoduje o velmi slušném náskoku.

3:7 Fu zasmečoval do půlky sítě. I dvojnásobný mistr tesař (mistr světa) se někdy utne.

5:7 Tan výborně na síti.

5:8 Teď ho na síti přehrál Cai.

5:10 Už pětibodový náskok. Fu útočil rychlostí 293 km/h.

5:11 Pokud toto Malajci otočí, titul mistrů světa si zaslouží jako nikdo jiný.

7:11 A začali na otočení pracovat hned po přestávce.

7:13 Číňané opět zvyšují odstup na šest.

7:14 A po Caiově zakončení na sedm. Konec malajských nadějí?

10:14 Koo a Tan ještě bojují.

10:15 Ale bodují soupeři.

11:15 Lonští mistři světa roztočili ofenzivní kolotoč, ale nakonec se sami dotlačili k chybě.

11:17 Čínský pár už se bouřlivě raduje. Je blízko.

11:18 Blizoučko.

12:18 Malajci dlouze a nakonec úspěšně útočili.

13:18 A v další výměně stačil jediný drajv.

13:19 Fu smečuje rychlostí 303km/h! První smeč na turnaji přes 300 km/h.

13:20 Sedm mečbolů.

14:20 Pokus o dlouhé podání nevyšel.

15:21 Je konec! Pár Fu Haifeng a Cai Yun potřetí vyhrává mistrovství světa, stačilo jim k tomu vyhrát pět zápasů - ten poslední trval hodinu a dvě minuty.

Kien Keat Koo (vlevo) a Boon Heong Tan - turnajové jedničky končí na turnaji se stříbrnou medailí