logo
Český badmintonový svaz

Čtyřhra mužů: Získají Cai a Fu čtvrtý titul mistrů světa?

Číňané Cai Yun a Fu Haifeng jsou už trojnásobní mistři světa a na londýnském turnaji budou nejvýše nasazenou dvojicí. Pokud v poli favoritů hledáte větší favority, ať použijete vyhlášené houbaře, Hercula Poirota nebo silnou lupu, nenajdete je.  
 
Názor webu Czechbadminton.cz: Vyhrají Cai – Fu a ve finále bude kdokoliv z nejvýše nasazených z dolní části pavouka.
 
Cestu za čtvrtým potvrzením, že jsou nejlepším párem na světě, budou startovat z výrazně průchodnější horní poloviny pavouka. Nasazené šestky, Indonésané Kido a Setiawan mají svá nejlepší léta už asi za sebou – tedy jen badmintonově, Markis Kido před nedávnem vstoupil do svazku manželského – a turnajové trojky, Korejci Jung a Lee, si snad s sebou do Anglie vezou dobré zdravotní a úrazové pojištění, neboť v poslední době zejména Jae Sung Jung kvůli zdravotním problémům zdaleka nepřipomíná toho dravého deblistu z před dvou let, kdy se svým parťákem byl jediný míček od zlaté medaile.

Cai - Fu.
 
Kdepak, v horní polovině turnajového pavouku najdeme největší favority – a poměrně dost párů, které v posledních letech byly velmi dobré, ale aktuálně bez výrazné formy.
 
To v dolní polovině je našlapáno borci přesně opačnými – mají zkušenosti a navíc i formu. Druzí nasazení Dánové Boe a Mogensen letos vyhráli na All England v Birminghamu, loni na tomto prestižním turnaji byli ve finále, ve finále byli i na mistrovství Evropy, které se konalo v Manchesteru. Tedy tři turnaje v Anglii v posledních dvou letech – třikrát nejméně finále. Dojde „BoMo pár“ do finále i počtvrté?

Chai - Guo.
 
Soupeř Dánů pro čtvrtfinále? Račte si vybrat, panové. Raději indonéský pár Ahsan – Septano, semifinalisté Indonesia Open, nebo čínskou dvojici Chai – Guo, kteří na Indonesia Open došli do finále? A v semifinále čtvrtí nasazení Malajci Koo – Tan nebo pětky z Koreji Ko – Yoo?
 
Kdokoliv z výše jmenovaných párů z dolní poloviny pavouka může postoupit, snad milimetrový náskok mají obhájci loňského stříbra Koo – Tan; to například Mathias Boe odcházel loni ze svého posledního zápasu na mistrovství světa s rozštípanou raketou i sebevědomím.
     

Boe a jedna a půl rakety. 
 
Názor experta Kamila Kyzlíka, vítěze 1. ročníku celosvětové hry BadmintonStar: Medaile si rozdělí Čína a Korea
 
Papírovými favority v této nejhůře odhadnutelné disciplině jsou bezesporu Cai Yun - Fu Haifeng. Ať již vzhledem k aktuální formě (vítězové posledních dvou turnajů Super Series), tak i ke svým výsledkům z velkých akcí. Ve své čtvrtině narazí na Japonce Kawamae - Sato, kteří sice zaznamenali stejně jako ostatní japonské debly výrazné zlepšení, jenže letos už s Cai - Fu 3x hladce prohráli. Indonésané H. A. Gunawan - A. Y. Chandra jsou ve skvělé formě, ale taky mají z června dvě porážky (byť uhráli jeden set) s nejlepším čínským párem. Dánům se v této disciplíně v Anglii v posledních letech nadmíru daří, nicméně poslední výsledky nenaznačují, že by je měla dvojice Rasmussen-Petersen tentokráte potěšit.

Rasmussen, mistr světa z roku 2003, si našel výrazně mladšího partnera.
 
Zranění, které v poslední době limituje „malého-velkého“ muže Jung Jae Sunga, ztěžuje i prognózy na tento turnaj. Americké turnaje dokonce Lee Yong Dae odjezdil se S. H. Ko (oba turnaje bez problémů vyhráli), prý i kvůli olympijským bodům. Uvidíme, jak se zápasová absence na jejich hře projeví. V případě, že by se zdravotní i herní výpadek na nich neprojevil, byli by největším soupeřem nasazených jedniček. I vzhledem k tomu, že se jim na ně v poslední době velmi daří. Ve své čtvrtině mají dále nebezpečné Japonce Endo - Hayakawa, nevyzpytatelné Indonésany Kido-Setiawan a již trochu okoukané loňské komety Tchaj-wance Fang-Lee. Místo hodu korunou bychom v tomto případě potřebovali spíše hodit čtyřstrannou mincí.


Jung a Lee.
 
Třetí čtvrtina pavouka přinese zajímavý souboj Ko (Korea) – Koo (Malajsie) a samozřejmě jejich parťáků. Malajci jsou sice o stupínek výše nasazení, ale o této dvojici se vždy více mluví, než za ní stojí výsledky. Podle jména by měli mít Malajci o jedno „o“ navrch, ale myslím, že letos opět „překvapí“ a skončí možná již v tomto čtvrtfinále.


Koo.
 
Nasazené dvojky, vítězové posledního velkého turnaje na ostrovní půdě, to jsou největší evropská želízka v ohni. Dánové Boe-Mogensen to ale nebudou to mít vůbec jednoduché. O místo v semifinále se musí poprat s výborně hrajícím párem, ať už to bude Chai-Guo (Čína) nebo Septano-Ahsan (Indonésie).


Mogensen - Boe, tak je to správně.

Los čtyřhry mužů


 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading