logo
Český badmintonový svaz

Czech Badminton Open vrcholí. Kdo ohrozí Momotu? Sledujte i v České televizi

Mezinárodní mistrovství České republiky v sobotu vyvrcholí semifinálovými a finálovými zápasy. Dojde na očekávanou korunovaci japonské hvězdy Kenta Momoty, potvrdí své nasazení turnajová jednička Beatriz Corrales? A kdo se bude radovat v deblech?

Pablo Abian svedl v prvním kole uchvacující 75 minut dlouhou bitvu s Francouzem Claerboutem, ve druhém kole už přesvědčivěji přehrál Ukrajince Pochtareva, ve čtvrtfinále už ale prvnímu nasazenému Španělovi vystavil stopku roboticky hrající Thomas Rouxel. Mladý Francouz si o místo ve finále zahraje s ještě mladším, teprve dvacetiletým Rasmusem Gemkem z Dánska.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Japonec Kento Momota, bývalá světová dvojka a největší hvězda turnaje, a devatenáctiletý Malajsan Lee Zii Jia, jenž vyšel z části pavouku, kde bylo z osmi hráčů pět Asiatů a rovnou tři jeho krajané.

Pablo Abian v zápase proti Thomasi Rouxelovi. Foto: Tomáš Míča.

Beatriz Corrales, rovněž Španělka a rovněž turnajová jednička, je alespoň v Brně úspěšnější než Abian. V osmičce zvládla zápas s Japonkou Shimizu (21:19 ve třetím setu) a o finále se utká s její krajankou Kaho Funahashi. Zajímavou podívanou slibuje i druhé semifinále, kde se utká sedmá nasazená a hlasitá Francouzka Delphine Lansac a turecká olympionička Neslihan Yigit.

Parádní badminton byl v pátek k vidění v zápasech mužské čtyřhry. Z nich vzešly tyto semifinálové dvojice: Peter Briggs, Tom Wolfenden (Anglie) – Adam Cwalina, Milosz Bochat (Polsko) a Alexander Dunn, Adam Hall (Skotsko) – Ben Lane, Sean Vendy (Anglie). Zvlášť semifinále spodní poloviny slibuje jakýsi pohled do budoucnosti, všichni mladí aktéři by měli patřit k hvězdám evropského badmintonu v letech příštích.

Největšími favoritkami na zisk titulu z dámského deblu zůstávají první nasazené Angličanky Lauren Smith a Sarah Walker. Jejich semifinálovými soupeřkami jsou překvapivě mladé Turkyně, Neslihan Inci je sedmnáct let, Bengisu Ercetin dokonce teprve šestnáct! Johanna Goliszewski a Lara Kaepplein, třetí nasazené Němky, se pak poperou o finále s japonskými deblistkami Erino Hondou a Nozomi Shimizu.

Mathias Bay-Smidt a Alexandra Bøje. Foto: Tomáš Míča.

A mix? Tam se schyluje k celodánskému finále. Na obhajobu titulu z Czech Open mohou stále pomýšlet Mathias Bay-Smidt a Alexandra Bøje, překazit jim to v semifinále mohou krajané Mikkel Mikelsen a Mai Surrow. Jedinou nedánskou dvojicí jsou Bastain Kersaudy a Lea Palermo, kteří vyzvou Alexandra Bonda s Ditte Søbby. Jejich čtvrtfinále s dalšími Francouzi Julienem Maiem a Emilie Lefel patřilo k nejkvalitnějším zápasům pátečního programu.

Sobotní vyvrcholení Czech Badminton Open sledujte v živém streamu ZDE, výsledky včetně live score najdete pak ZDE. Finálový blok pak bude přenášet Česká televize, na internetu můžete její vysílání sledovat ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading