logo
Český badmintonový svaz

Czech International: titul pro Česko je jistotou, majitel však stále neznámý

Český badminton má jistotu, že na Czech International v Karviné získá alespoň jeden titul. Všechna čtyři místa v semifinále smíšené čtyřhry jsou totiž obsazena právě českými páry. I v dalších disciplínách se ale Čechům dařilo.

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou, Jaromír Janáček s Hanou Milisovou a Filip Budzel s Terezou Švábíkovou. Tak by mohlo vypadat mixové semifinále našeho národního mistrovství, v sobotu si to ale tyto čtyři páry rozdají o cenné vítězství na českém "mezinárodku". Netřeba zdůrazňovat, že největšími adepty na titul jsou první nasazení Bitman s Bášovou, osminásobní mistři republiky.

Českými vlaječkami se to hemží i v semifinále mužské dvouhry. Tam se střetne první nasazený Milan Ludík s Janem Loudou - připomeňme, že vloni na mistrovství republiky právě v Karviné zvítězil Ludík až 21:19 ve třetím setu! - a Adam Mendrek s jediným narušitelem české nadvlády Danielem Chislovem z Izraele. Dojde na reprízu letošího finále MČR?


Jakub Bitman a Alžběta Bášová. Foto: Ladislav Káňa.

Naopak v singlu ženském česká zástupkyně mezi nejlepší čtveřicí chybí. Nejblíže k tomu měla druhá nasazená Kateřina Tomalová, jež však v osmičce nestačila na čerstvou juniorskou vicemistryni Evropy Marynu Ilyinskayu z Ukrajiny. Hodně dramatický byl zápas Terezy Švábíkové s Tchajwankou Hung ve druhém kole - česká mistryně v koncovce třetího setu mocně dotahovala a odvracela jeden mečbol soupeřky za druhým, za stavu 19:20 však zahrála těsný aut do zadního rohu a senzační obrat nedokonala. 

Náladu si však Švábíková může spolu s Tomalovou spravit v deblu - jako druhé nasazené jsou po výhře nad dvojicí z Polska v semifinále a narazí na nikoliv nehratelnou dvojici z Ukrajiny Ilyinskaya, Zharka. Bez české stopy v sobotních bojích bude pánský debl - Petr Beran s Ondřejem Králem usnadnili prvním nasazeným Polákům Szkudlarczykovi s Moreňem cestu do semifinále, neboť ke čtvrtfinálovému zápasu vinou svalového zranění Krále ani nenastoupili. 

Nenechte si ujít sobotní program Czech International, opět bude možné vše sledovat na živém streamu. Začínáme už v 9:00!

Výsledky najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading