logo
Český badmintonový svaz

Czech Open bez Čechů. Nepříznivou bilanci nezlomili ani Bitman s Bášovou

Ani Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou ve smíšené čtyřhře nedokázali zlepšit negativní bilanci českých badmintonistů na Czech Badminton Open v Brně. Ti v hlavní soutěži nevyhráli ani jeden zápas.

Bitman s Bášovou ve svém prvním utkání na turnaji nestačili na finskou dvojici Anton Kaisti, Jenny Nystrom. Po první prohrané sadě v poměru 18:21 si vybudovali nadějný až šestibodový náskok v začátku setu druhého. Pak ale přišlo několik těsných autů z raket českého páru, parádních zásahů Nystrom na síti a ze stavu 13:9 bylo najednou 17:13 pro Finy.

V kritické chvíli sice Jakub s Alžbětou opět zlepšili a zagresivnili hru a začali mocně dotahovat, za stavu 19:20 ale Jakub zahrál smeč pouze do sítě. 

"Štve nás, že jsme zrovna na domácím mistrovství nedokázali zopakovat výkony z posledních dvou turnajů. Možná jsme až příliš moc chtěli, z čehož pramenilo spoustu nepřesností. Soupeři dnes zkrátka byli trpělivější a výhru si zasloužili více. Se vstupem do podzimní části sezóny můžeme být spokojeni, naši hru jsme posunuli zase o kousek výše, a i když dnešní výkon nebyl ideální, dokázali jsme sehrát vyrovnaný zápas se silnými soupeři," zhodnotila utkání Alžběta Bášová.

České mezinárodní mistrovství tak od pátečního rána pokračuje bez Čechů. I přesto nabídně turnaj velmi lákavý program, přehled výsledků a rozpis zápasů najdete ZDE


About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading