logo
Český badmintonový svaz

Další hladká výhra, čeští junioři na MS obsadí 41. místo

Česká juniorská reprezentace na mistrovství světa v indonéské Yogyakartě obsadí konečné 41. místo. Rozhodly o tom tři hladké výhry nad Arménií, Nepálem a Mongolskem, všechny v poměru 5:0.

Ve všech třech utkáních dohromady ztratil český tým pouze jeden set, a to v pátek proti Mongolsku, když singlista Marek Aubus prohrál první sadu 17:21 se Sumiyasurenem Enkhbatem. V dalším průběhu již ale dominoval a dovedl další dva sety k přesvědčivému vítězství 21:4 a 21:11.

V dalších třech zápasech se Mongolci nedostali nad 10 bodů za set, když si hladké výhry připsali Tomáš Švejda s Kateřinou Zuzákovou v mixu, Tereza Švábíková v singlu dívek a Jan Janoštík s Tomášem Švejdou v deblu. Poslední dívčí čtyřhru za stavu 0:4 dokonce Mongolci skrečovali.

Český juniorský tým: Jan Janoštík, Tomáš Švejda, Marek Aubus, Kateřina Zuzáková, Lucie Krpatová, Tereza Švábíková. 

V tabulce o 41.-44. místo za prvním Českem skončil Nepál, s nímž bylo utkání i přes dvousetové výhry asi nejobtížnější, třetí je Mongolsko a poslední Arménie.

Trenéři nejprve zhodnotili utkání proti Nepálu:

"Včerejší večerní utkání proti Nepálu: v sestavě se všemi hráči, ještě ale bez Terezy Švábíkové, se utkání vyvíjelo od začátku v náš prospěch. Nejvíce si zahrál/zatrénoval Honza Janoštík, na kterého čekal velice slušný soupeř a bouřlivá atmosféra z vedlejšího kurtu, kde hrál domácí tým. Honza zápas zvládnul ve dvou těsných setech. V deblu s Markem Aubusem si hodně zatrénoval improvizaci v pokrytí kurtu. Radost z výhry, pozdní večeře a spát," napsal Radek Votava.

Po pátečním utkání proti Mongolsku pak hodnocení vypadalo následovně:

"Marek si zahrál nejvíce, když musel čelit technické hře soupeře. Postupně ale srovnal krok v rychlosti a zápas dostal pod kontrolu a zaslouženě vyhrál. Pro ostatní byly zápasy tréninkem využití dobrých pozic pro uhrání bodu. Jasná výhra posunula náš tým na 41. místo." 

V pondělí začíná v Yogyakartě turnaj jednotlivců, který zatím nebyl nalosován. 

Výsledky soutěže družstev na MSJ najdete ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading