logo
Český badmintonový svaz

Desatero českého týmu na MEJ U19 ve Francii

Deset nahlédnutí do zákulisí českého týmu na MEJ ve francouzských Mylhúzách:

- Držíme pravidelný denní rytmus. Čtvrtfinále se hraje v pondělí od 10:00 a to bude náš velký den, na který musíme vstát tři hodiny před začátkem, aby se tělo stačilo probudit. Proto v 7:00 vstáváme každý den, večerka je ve 22:00, 15 minut před usnutím mají hráči vypnuté mobily, tablety a notebooky, vědí, že je to důležité pro správný spánek.
 
- Jsme hrdí reprezentanti. Je pro nás čest reprezentovat Českou republiku, hrát s českou vlaječkou na hrudi, bojovat za celý český badminton. Držte nám palce!  
 
- Jsme jeden tým. Po společné snídani jsme měli krátkou poradu, kde se hráči dozvěděli program na dnešní den. Společný oběd, 90 minut před zápasem odjezd do haly, sestava na dnešní duel s Norskem, společná večeře.
 
- Jsme motivovaní. Víme, o co hrajeme. Chceme postoupit do čtvrtfinále a tam sehrát náš nejlepší zápas. Začali jsme skvěle, s dánskou velmocí jsme bojovali o výhru do posledního zápasu! A jdeme dál! Těsně před zápasem máme krátkou motivační řeč, zakřičíme si pokřik a jdeme si pro výhru!
 
- Rotujeme sestavu. Hned v prvních dvou zápasech dostane příležitost všech osm reprezentantů.
 
- Důležitost prevence a regenerace. Terapeut Jarda před zápasem připraví preventivní tejpy - zatím máme dva kotníky, rameno, lopatka - po zápase všechny reprezentanty, kteří nastoupili, namasíruje. Regenerujeme, šetříme síly, spíme, víme, že turnaj bude ještě dlouhý.      
 
- Sledujeme soupeře. Včerejší duel Norsko vs. Estonsko jsme si nahráli na video, připravili jsme taktiku na oba víkendové zápasy.
 
- Nepodceňujeme detaily. Detaily si necháme pro sebe.
 
- Počítáme. Ze šesti skupin postupují do čtvrtfinále jen dva týmy z druhých míst. Vnímáme dobré výsledky Švédů a Poláků. Bude to pořádně těžký boj!  
 
- Věříme si. Postoupíme!   
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading