logo
Český badmintonový svaz

Dimitur Delchev: "Každý může porazit každého, dejte si na nás pozor."

Ačkoliv spoléhá především na své kmenové hráče, i v kádru SKB Český Krumlov najdeme zahraniční posilu - bulharského hráče Dimitura Delcheva. Před finálovým turnajem play-off, který proběhne tento víkend v Praze - Vinoři, jsme jedničce jihočeského týmu položili několik otázek. 

V loňském souboji o třetí místo mezi týmy Českého Krumlova a Brna nebyl Delchev daleko od toho, aby zajistil svému družstvu medaili - po vyrovnané hře však podlehl Adamu Mendrekovi 20:22 a 17:21, utkání dospělo do nastavení a poměrem 5:4 v něm zvítězili Brňané. Letos bude moci vzhledem k losu semifinále, které proti sobě staví Krumlov a pražský Meteor, Delchev s případnou odvetou počkat opět až do zápasu o bronz... a nebo do finále.

Jak ses dostal do české extraligy a týmu Českého Krumlova?
V Krumlově jsem byl cca před čtyřmi, pěti lety na soustředění před mistrovstvím Evropy U19 a od té doby mám v Krumlově hodně přátel. Minulou sezónu mě Pavel Florián oslovil, zda bych neměl zájem za Krumlov hrát extraligu, což mě opravdu potěšilo, protože mám rád jak město, tak i lidi kolem krumlovského badmintonu. 

Co máš rád na České republice a co ti naopak u nás vadí? 
Co mám rád... hm, asi všechno :) Je to hodně podobné jako v Bulharsku, nemusím si zvykat na jiný životní styl, vždy si užívám čas strávený v Česku... a co nemám rád - když tu toho času nemůžu strávit dost. 


Dimitur Delchev. Foto: archiv Sokolu Meteor Praha Radotín

Jaká je podle tebe úroveň české extraligy?
Je to velmi těžká soutěž, působí v ní řada výborných mezinárodních hráčů, ale každý zápas si užívám a motivuje mě, abych byl lepší. 

Po úspěšném čtvrtfinále jste nyní mezi čtyřmi nejlepšími týmy. Je to teď pro vás v duchu "zlato - nebo nic"?
Myslím, že každý teď může porazit každého, bude rozhodovat štěstí a zda bude zrovna náš den, jak se říká. Samozřejmě se budeme snažit hrát o zlato, protože tvrdě trénujeme a kvůli tomu se extraliga hraje. Je to soutěž, vyhraje ten nejlepší... a na nás si dejte pozor. 

Jaké jsou tvé nejbližší badmintonové i nebadmintonové plány? 
Momentálně, po odehrání finálového turnaje, bude muset bohužel badminton jít trochu stranou. Mým hlavním cílem bude najít si zaměstnání, protože končím vysokou školu; ucházet se budu i o pracovní místo v Brně, protože opravdu rád žiju v České republice. Když to vyjde, budu rád pokračovat i v hraní za krumlovský tým.

Co nám prozradíš o svém týmu?
Co říci - všichni to jsou opravdu fajn lidé, strávili jsme spolu spoustu času i mimo kurty. Myslím, že máme dobrého týmového ducha a v hale i mimo ni se umíme navzájem podpořit. 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading