logo
Český badmintonový svaz

Dutch Open: Král postupuje do hlavní soutěže, Pavelková končí

V nizozemském Almere se od úterý hraje Dutch Open, turnaj kategorie Grand Prix s dotací 65 000 dolarů. Na velmi silně obsazené klání vyrazila kromě reprezentací Japonska, Tchajwanu či Dánska i šestice Čechů.

Jako první se v úterní kvalifikaci představila Zuzana Pavelková a Ondřej Král.

Pavelková prohrála ve třech setech (8:21, 21:10 a 14:21) se Švýcarkou Aylou Huser, která si tak v krátké době připisuje skalp i druhé nejlépe postavené české hráčky. Na Polish Open před necelými třemi týdny porazila v semifinále Kateřinu Tomalovou. 

"Mám tendenci dostávat sama sebe pod moc velký tlak. Tenhle zápas byl ale dobrou lekcí, abych zítra udělala potřebné změny," okomentovala Huser utkání s Pavelkovou pro stránky BEC.

Ondřej Král na archivním snímku. Foto: Tomáš Krajča.

Královi se dařilo lépe, když také ve třech setech porazil německého mladíka Samuela Hsiaa (21:19, 14:21 a 21:8) a postoupil do hlavní soutěže. Tam na českokrumlovského badmintonistu ve středu čeká třináctý nasazený Japonec Yu Igarashi.

V hlavní soutěži se představí také Milan Ludík, Lukáš Zevl, Jaromír Janáček a Kateřina Tomalová. Pavouky Dutch Open a výsledky najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading