Dutch Open: v hlavní soutěži zůstali Češi bez vítězství

Překvapení na úkor favorizovaných soupeřů se nekonalo a Dutch Open v nizozemském Almere tak pro české badmintonisty skončilo bez vyhraného zápasu v hlavní soutěži.

Asi nejvyrovnanější byl druhý set Milana Ludíka proti jednomu z nejlepších Francouzů Lucasi Corvéemu, kde si český reprezentant po zlepšené hře vypracoval až čtyřbodový náskok a vedl ještě 16:15. V tu chvíli se však Ludíkův bodový přísun zastavil a agilní Corvée zápas ukončil šesti body v řadě.

"Do zápasu proti favorizovanému Corvéemu jsem nastoupil nejistě. Soupeř se velmi tlačil na síť a já jsem mu to trochu ulehčoval nevhodnou taktikou a několika nevynucenými chybami. Druhý set jsem se snažil soupeře držet více na zadní čáře a nehrát příliš blízko sítě. Tato taktika velmi dobře fungovala a odehráli jsme vyrovnaný druhý set. Mrzí mě první set, který jsem odevzdal až příliš lehko, ale jsem velmi spokojený se změnou mojí hry v druhém setu," popsal své vystoupení Ludík.

Ondřej Král zažil pravou japonskou jízdu, třináctý nasazený Yu Igarashi jej vůbec nešetřil a dovolil Královi jen 9 a 10 bodů. V tak pekelném tempu je však pro mladého českého hráče na takto silném turnaji každý vybojovaný bod cenný a kdo ví, kam až Igarashi v pavouku dvouhry mužů dokráčí. Jaromír Janáček nestačil na nejlepšího Nora Mariuse Myhreho, jenž hned zkraje zápasu dobře přečetl Janáčkovu útočnou hru a dovedl zápas k vítězství 21:7 a 21:12.

Neuspěl ani Lukáš Zevl, jenž domácímu Nicku Fransmanovi vzal 10 a 13 bodů, jediná česká žena v hlavní soutěži Kateřina Tomalová nestačila na Dánku Sofii Holmboe Dahl (13:21, 7:21).