logo
Český badmintonový svaz

Extraliga: velkou předvánoční bitvu s Benátkami zvládlo lépe Brno, v čele tabulky je Radotín

Poslední adventní víkend nabídl příznivcům špičkového badmintonu utkání 2. kola domácí extraligy. Nejvyšší soutěž smíšených družstev proti sobě v sobotním klání postavila týmy FSpS MU Brno a Deltacar Benátky nad Jizerou, ve vyhecovaném utkání se nakonec z těsné výhry radovali domácí Brňané. Průběžné první místo dvěma výhrami potvrdil Sokol Meteor Praha Radotín. 

Dva týmy s medailovými ambicemi, soupisky plné domácích i zahraničních reprezentantů - utkání Brna a Benátek bylo největším lákadlem předvánočního ligového víkendu. "Jelikož oba týmy postrádaly své největší hvězdy, Adriana Dziolka (Benátky) a Scotta Evanse (Brno), bylo utkání hodně otevřené a nakonec rozhodlo psychické rozpoložení hráčů obou mužstev a také výhoda domácího prostředí," hodnotil utkání Vojtěch Šelong z týmu FSpS MU Brno. "Nikomu se v hale FSpS nehraje dobře, když na ni není zvyklý, a to se potvrdilo."

Celkový výsledek z pohledu 5:3 pro Brňany určily dva faktory. Bilance 4:0 v párových disciplínách pro domácí výběr, kdy zejména výhra páru Martina Vacková - Monika Světničková nad dvojicí zahraničních posil benáteckého týmu Elizavetou Tarasovou a Nicole Cerfontyne byla hodně nečekaná. "Především čtyřhru žen a druhou dvouhru mužů jsme měli vyhrát, jestliže jsme chtěli pomýšlet na dobrý výsledek. Bohužel někteří naši hráči podali velmi špatný výkon, který neměl vůbec parametry extraligového badmintonu," uvedl na webu BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou prezident klubu a hlavní trenér Petr Martinec. "Brnu chyběl Scott Evans, a tak se otevírala velká šance na vítězství. Bohužel naši hráči prohráli sami se sebou a ne se soupeřem, který byl hodně špatný," konstatoval. 


Monika Světničková (Badminton FSpS MU Brno). Foto: Tomáš Krajča

"My postavili soupisku na remízu s tím, že by se mohl "urvat" jeden otevřenějších zápasů - debl holek, 2. a 3. singl. To se překvapivě stalo hned dvakrát - ve čtyřhře a 2. dvouhře. I přes nečekanou prohru Adama Mendrek v posledním zápase za rozhodnutého stavu jsme tedy zápas vyhráli," hodnotil Vojtěch Šelong. Jeho výhra ve druhé dvouhře mužů byla právě druhým rozdílovým faktorem mezi oběma týmy: Lukáše Zevla udolal výsledkem 14:21 21:17 a 22:20. "Zápas proti Lukášovi byl náročný, nehrálo se mi vůbec dobře a necítil jsem tu pravou pohodu už od začátku. V prvním setu mi Lukáš nedal šanci a pohodlně ho vyhrál. V druhém jsem se s ním snažil držet krok a pořád jsem čekal na moment, kdy bych se mohl pořádně vyhecovat a dostat se tak aspoň trošku do zápasu. To se nakonec stalo a od toho momentu už to bylo padesát na padesát. Na třetí sadu jsem si věřil a i když jsem musel v závěru odvrátit dva mečboly, podpora diváků mě nakonec dotlačila k vítězství."

Vyostřené utkání mělo ještě administrativní dohru v podobě námitky hostujícího týmu, že pořadatelé nedodali předepsané množství oficiálních extraligových míčů VICTOR Gold Champion (4 tuby). "Vedoucí týmu doma "sáhl" po 5 tubách Victor Gold, bohužel byly z toho 3 tuby již ohrané, takže po využití dvou nových tub Victoru jsme zápasy dohráli s novými míči Yonex AS50," vysvětluje Šelong. 

Prohlédněte si: oficiální zápis o utkání


Cristian Savin (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.). Foto: Tomáš Krajča

Lídrem extraligy smíšených družstev zůstává i po druhém hracím víkendu silný celek Sokol Meteor Praha Radotín. Pražané si v sobotu poradili na horké půdě Sokolu Dobruška výsledkem 6:2, v neděli pak doma v prostorách tělocvičny ZŠ Vinoř přehráli Montas Hradec Králové s přehledem 8:0. Jako jediné družstvo se stoprocentní bilancí tak povedou i po druhém kole tabulku nejvyšší soutěže. 

Výsledky sobotních utkání extraligy: 

BADMINTON FSpS MU A x BK 73 DELTACAR Benátky n. J. 5:3
SKB Český Krumlov x TJ Montas Hradec Králové A 7:1
TJ Sokol Dobruška A x Sokol Radotín Meteor Praha A 2:6
TJ Astra ZM Praha A x USK Plzeň 3:5

Výsledky nedělních utkání extraligy: 

TJ Sokol Dobruška A x BADMINTON FSpS MU A 3:5
USK Plzeň x SKB Český Krumlov 2:6
BK 73 DELTACAR Benátky n. J. x TJ Astra ZM Praha A 8:0
Sokol Radotín Meteor Praha A x TJ Montas Hradec Králové A 8:0

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading