logo
Český badmintonový svaz

Extraligový souboj o 3. místo: SKB Český Krumlov - BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou 2:5

Soubojem zklamaných týmů ze sobotního semifinále začal nedělní program finálového turnaje play-off v tělocvičně ZŠ Praha - Vinoř. Český Krumlov vyzval v duelu o bronzové medaile Benátky nad Jizerou, a diváci na tribunách se dočkali napínavého průběhu i skvělého badmintonu od obou týmů. 

Záznam komentovaného streamu na webu Playo.tv (Lukáš Klačanský + Tomáš Krajča)

V úvodním mixu Jaromír Janáček a Hana Milisová potvrdili skvělou víkendovou formu a díky aktivní a útočnější hře porazili dvojici Denisa Šikalová - Dey Subhankar. Na 1:1 ovšem srovnali přesvědčivou výhrou ve čtyřhře Lukáš Zevl a Jarolím Vícen, kteří udrželi na uzdě mladé krumlovské "pušky" Ondřeje Krále a Tomáše Švejdu. 

Další blok zápasů na dvou hracích kurtech přinesl opět smírný stav a průběžné skóre 2:2. Bára Hadáčková prohrála koncovku vyhecované dvouhry s ruskou soupeřkou Elizavetou Tarasovou a ve druhém setu už jí nestačila - 20:22 a 11:21. Naopak Petr Beran a Jaromír Janáček porazili první benátecký debl Petr Jelínek - Cristian Savin. 

To už ale bylo z českokrumlovské strany vše. Dey Subhankar, indická jednička benáteckého týmu, předvedl své singlové kvality, když přehrál bulharského soupeře Dimitara Delcheva dvakrát 21:10. Benátecké naděje na postup do finále v sobotu definitivně "pohřbila" ženská čtyřhra, a tak trenér a prezident benáteckého klubu Petr Martinec sestavu úplně vyměnil - namísto dvojice Zuzáková-Cerfontyne nastoupily Denisa Šikalová a Elizaveta Tarasova, a ukázalo se to jako dobré rozhodnutí. Po setech 21:19 9:21 a 21:15 dokázaly zvítězit nad párem Hana Milisová-Sabina Milová. 

Za stavu 4:2 pro Benátky už stačil středočeskému klubu jediný bod k zisku bronzových medailí. Početné a výborně fandící publikum hnalo své hráče vpřed a jejich volání vyslyšel Cristian Savin. V prestižním souboji s juniorským rivalem Ondřejem Králem ukázal lepší útok i kvalitnější rozehrávku a zvítězil 21:18 a 21:17. 

Po výsledku 5:2 tak bronzové medaile v letošním ročníku extraligy získal tým BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou, družstvo SKB Český Krumlov se muselo stejně jako loni spokojit s konečným čtvrtým místem. 

Prohlédněte si: zápis o utkání
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading