logo
Český badmintonový svaz

Finále extraligy: Sokol Meteor Praha Radotín - Badminton FSpS MU Brno 5:1

Velké extraligové finále zakončilo nedělní program v tělocvičně ZŠ Praha - Vinoř. Domácí Sokol Meteor Praha Radotín úspěšně obhájil mistrovský titul z loňského roku a proti zraněními zdecimovanému týmu Brna bez obtíží dokráčel k zisku zlatých medailí a velkého poháru pro vítěze naší nejvyšší soutěže. 

Záznam komentovaného streamu Playo.tv (Jarolím Vícen + Tomáš Krajča)

Až nečekaně jednoznačné bylo letošní finále play-off badmintonové extraligy. Utkaly se dva úspěšné týmy ze sobotního semifinále - Meteor, který dokázal výsledkem 5:2 vyřadit Český Krumlov, a Brno, jež stejným poměrem porazilo Benátky. Brno ale přes noc pouze sčítalo ztráty. Do utkání o zlato vůbec nemohl zasáhnout Adam Cwalina, špičkový polský deblista kvůli drobnějšímu zranění achillovky pouze podporoval svoje družstvo z lavičky. Ve stoprocentní pohodě pak nebyla ani druhá zahraniční hvězda brněnského týmu, Scott Evans - irského badmintonistu zase trápilo bolavé rameno. 

Oslabená sestava Brňanů narazila na odhodlané a silné družstvo Meteoru. Ráz utkání daly už zahajovací zápasy - Alžběta Bášová s Pavlem Drančákem porazili v úvodním mixu Vojtěcha Šelonga a Moniku Světničkovou 21:15 a 21:16. V očekávané druhé čtyřhře Milan Ludík našel snadno společnou řeč s Michalem Rogalskim a nedali šanci Adamu Mendrekovi a Scottu Evansovi svou agresivní a rychlou hrou; 21:15 a 21:10. Za stavu 2:0 pro domácí přišly dva jednoznačnější zápasy. Dominika Koukalová ve dvouhře žen povolila Veronice Srncové jen 7 bodů dohromady v obou setech. A o vítězi nebylo pochyb ani v první mužské čtyřhře, kde Jakub Bitman s Pavlem Drančákem porazili Stanislava Kohoutka a Jakuba Mazúra 21:5 a 21:13. 

Skóre 4:0 znamenalo, že Brno už nesmí ztratit ani jediný zápas. Monika Světničková s Martinou Vackovou ještě odmítly ukončení letošního finále, když porazily Alžbětu Bášovou a Hanu Musilovou 21:14 a 21:19. Ale ve druhé pánské dvouhře dokázal Michal Rogalski zareagovat na ostrý nástup Adama Mendreka a nakonec vyhrál 14:21 21:19 a 21:12. Celkové skóre finálového duelu tedy přesvědčivých 5:1 pro tým pražského Meteoru, který se mohl radovat z titulu mistrů ČR pro sezónu 2016/2017. 

V konečném pořadí české extraligy tedy druhé místo pro družstvo Badminton FSpS MU Brno a vítězství pro tým Sokol Meteor Praha Radotín. 

Prohlédněte si: zápis o utkání
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading