GP A U19: Vítězné loučení pro Terezu Lajdovou, Michal Hamáček vybojoval dvě výhry.

Vítězstvím ve dvouhře dívek se s juniorskou kategorií rozloučila Tereza Lajdová, dvě vítězství si ze závěrečného turnaje Grand Prix A kategorie do devatenácti let odváží Michal Hamáček.

Tereza Lajdová.

Mezi juniory jasně zářili hráči Montasu Hradec Králové – Michal Hamáček a Jan Hubáček.

Sedmnáctiletý Michal Hamáček využil absenci našich nejlepších juniorů a připsal si vítězství ve dvouhře, když nejtěžší zápas na turnaji sehrál v semifinále právě proti svému oddílovému spoluhráči. O rok a půl mladšího Jana Hubáčka udolal v prvním setu až nejtěsnějším možným poměrem 30:29, druhý set potom skončil výsledkem 21:15. Ve finále pak Hamáček zdolal Jana Machače 21:16 a 21:11.

Ve čtyřhře Hamáček s Hubáčkem potvrdili pozici favoritů, ve finále porazili plzeňský pár Jiří Louda – Lukáš Soukup ve dvou setech.

Mezi dívkami se prosadily hráčky z klubu Astra ZM Praha, ve finále dvouhry se utkaly Tereza Lajdová a Zuzana Klusoňová. Pro Lajdovou se jednalo o poslední juniorský turnaj – a aktuální juniorská mistryně republiky se loučila stylově, ve dvouhře dívek zvítězila.

Ve čtyřhře Lajdová s Klusoňovou ve finále nestačily na mostecký pár Zuzana Jeřichová – Veronika Koldová. Ale bylo to finále s velkým finále, Jeřichová s Koldovou zvítězily až poměrem 23:21 ve třetím setu!

Smíšená čtyřhra přinesla vítězství pro nově sestavenou dvojici Matěj Šváb – Ivana Zychová, ale i tady se o vítězství hrálo do posledních výměn a Šváb se Zychovou udolali pár Martin Král – Veronika Doušová až v koncovce třetího setu 22:20.

Výsledky finálových zápasů GP A U19

Michal Hamáček vs. Jan Machač 21:16 a 21:11

Tereza Lajdová vs. Zuzana Klusoňová 8:21, 21:12 a 21:9

Michal Hamáček, Jan Hubáček vs. Jiří Louda, Lukáš Soukup 21:18 a 21:15

Zuzana Jeřichová, Veronika Koldová vs. Zuzana Klusoňová, Tereza Lajdová 14:21, 21:6 a 23:21

Matěj Šváb, Ivana Zychová vs. Martin Král, Veronika Doušová 19:21, 21:17 a 22:20