logo
Český badmintonový svaz

GP A U19: Vítězné loučení pro Terezu Lajdovou, Michal Hamáček vybojoval dvě výhry.

Vítězstvím ve dvouhře dívek se s juniorskou kategorií rozloučila Tereza Lajdová, dvě vítězství si ze závěrečného turnaje Grand Prix A kategorie do devatenácti let odváží Michal Hamáček.
 

Tereza Lajdová.
 
Mezi juniory jasně zářili hráči Montasu Hradec Králové – Michal Hamáček a Jan Hubáček.
 
Sedmnáctiletý Michal Hamáček využil absenci našich nejlepších juniorů a připsal si vítězství ve dvouhře, když nejtěžší zápas na turnaji sehrál v semifinále právě proti svému oddílovému spoluhráči. O rok a půl mladšího Jana Hubáčka udolal v prvním setu až nejtěsnějším možným poměrem 30:29, druhý set potom skončil výsledkem 21:15. Ve finále pak Hamáček zdolal Jana Machače 21:16 a 21:11.
 
Ve čtyřhře Hamáček s Hubáčkem potvrdili pozici favoritů, ve finále porazili plzeňský pár Jiří Louda – Lukáš Soukup ve dvou setech.
 
Mezi dívkami se prosadily hráčky z klubu Astra ZM Praha, ve finále dvouhry se utkaly Tereza Lajdová a Zuzana Klusoňová. Pro Lajdovou se jednalo o poslední juniorský turnaj – a aktuální juniorská mistryně republiky se loučila stylově, ve dvouhře dívek zvítězila.
 
Ve čtyřhře Lajdová s Klusoňovou ve finále nestačily na mostecký pár Zuzana Jeřichová – Veronika Koldová. Ale bylo to finále s velkým finále, Jeřichová s Koldovou zvítězily až poměrem 23:21 ve třetím setu!
 
Smíšená čtyřhra přinesla vítězství pro nově sestavenou dvojici Matěj Šváb – Ivana Zychová, ale i tady se o vítězství hrálo do posledních výměn a Šváb se Zychovou udolali pár Martin Král – Veronika Doušová až v koncovce třetího setu 22:20.  

Výsledky finálových zápasů GP A U19
 
Michal Hamáček vs. Jan Machač 21:16 a 21:11
 
Tereza Lajdová vs. Zuzana Klusoňová 8:21, 21:12 a 21:9
 
Michal Hamáček, Jan Hubáček vs. Jiří Louda, Lukáš Soukup 21:18 a 21:15
 
Zuzana Jeřichová, Veronika Koldová vs. Zuzana Klusoňová, Tereza Lajdová 14:21, 21:6 a 23:21
 
Matěj Šváb, Ivana Zychová vs. Martin Král, Veronika Doušová 19:21, 21:17 a 22:20

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading