logo
Český badmintonový svaz

GPA U17: dvojnásobným vítězem turnaje v Praze se stal Vít Kulíšek

Za pořadatelství oddílu Astra Praha probíhal o víkendu turnaj GPA U17. Celostátní měření sil našich nejlepších mladších juniorů přineslo velkou radost domácímu oddílu, když obě párové disciplíny ovládl Vít Kulíšek, smíšenou čtyřhru po boku oddílové partnerky Valentýny Sonnkové, čtyřhru chlapců pak spolu s proseckým Václavem Palánem. 

Pestré spektrum vítězů naznačuje, že se více a více juniorů specializuje na jednotlivé disciplíny. Ve startovním poli se našli někteří hráči, kteří upřednostnili párové disciplíny, jiní naopak věnují maximum soustředění dvouhře. Specializace je cestou do budoucna a je pozitivní vidět zpětnou vazbu na trpělivou komunikaci a práci s našimi nejlepšími hráči od realizačního týmu juniorského výběru U17, tedy trenérů Tomasze Mendreka, Radka Votavy a Elišky Maixnerové. 

Český výběr U17 čeká v nejbližším období další mezinárodní turnaj Adria Cup U17 v Chorvatsku, bezprostředně po něm pak soustředění ve sportovním centru ČUS v Nymburku a následně mezinárodní turnaj U17 v Srbsku. Tím uzavře výběr U17 svůj jarní program, a načne fázi letní přípravy na podzimní turnaje s jednoznačným vrcholem mistrovstvím Evropy U17 v Praze - Štěrboholech. 

Výsledky finálových zápasů GPA U17 v Praze: 
dvouhra chlapců: Jan Viktora (Sokol Doubravka) - Jan Janoštík (Sokol České Budějovice) 26:24 15:21 21:11
smíšená čtyřhra: Vít Kulíšek, Valentýna Sonnková (TJ Astra ZM) - Václav Palán, Lucie Krpatová (SK Prosek Praha, TJ Polabiny Padubice) 21:18 21:10
dvouhra dívek: Jana Adámková (BK 93 Hořovice) - Nela Němcová (TJ Orlová-Lutyně) 21:9 25:23
čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Valentová (TJ Polabiny Pardubice) - Kateřina Mikelová, Nela Němcová (Sokol Radotín Meteor Praha, TJ Orlová Lutyně) 21:19 21:16
čtyřhra chlapců: Vít Kulíšek, Václav Palán (TJ Astra ZM Praha, SK Prosek Praha) - Jan Janoštík, Jan Viktora (Sokol České Budějovice, Sokol Doubravka) 21:15 11:5 scr.
(Finále čtyřhry chlapců bylo skrečováno pro zranění paty Jana Janoštíka.)

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware

Záznamy streamu z kurtů 2 a 3: JAZA Stream
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading