logo
Český badmintonový svaz

GPA U19: dvě zlaté medaile vybojoval Tomáš Švejda

Posledním v pořadí celostátních turnajů GPA mládeže byl "áčkový" turnaj juniorů v brněnské X-Areně. Při neúčasti řady juniorských reprezentantů, kteří se již soustředí spíše na prosazování v kategorii dospělých, si rozdělovali medaile především hráči kategorie U17, kteří se ucházejí o listopadové mistrovství Evropy v Praze. 

Nejúspěšnějším hráčem turnaje se stal Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov). Švejdovi se podařilo ovládnout dvě ze tří disciplín. Velmi suverénní výkon předvedl Švejda ve dvouhře, když při výhrách nad Martinem Slívou, Jiřím Vajsejtlem, Martinem Kuralem a ve finále i nad Jiřím Králem neztratil ani jediný set. Nejvíce bodů, celkem ale pořád "jen" 27 v součtu obou sad, na něj uhrál finálový soupeř Jiří Král (Baník Most). 

Ani ve čtyřhře chlapců nemusela dvojice Tomáš Švejda - Jan Janoštík hrát rozhodující třetí sadu. Páry Slíva-Twardzik, Kostrhun-Kostrhun, Král-Vajsejtl a ve finále i pražská dvojice Václav Palán - Vít Kulíšek se dostaly nejvýše na 19 či 18 bodů v jednotlivých setech. 

Očekávané obsazení mělo finále čtyřhry dívek, kde se turnajové jedničky Veronika Dobiášová a Pavlína Krpatová utkaly s dvojicí reprezentantek z výběru U17 Lucií Krpatovou a Kateřinou Zuzákovou. Vítězství poměrem 21:7 a 21:15 ve finálovém "sesterském souboji" vybojoval mladší pár Zuzáková-Krpatová L. 


Pavlína Krpatová a Veronika Dobiášová. Foto: Martin Krpata

Nasazeným jedničkám se nepodařilo zvítězit ani ve smíšené čtyřhře. Pražský pár Vít Kulíšek - Valentýna Sonnková podlehl Adamu Blaníkovi a Veronice Srncové (TJ Orlová Lutyně, Sokol Židlochovice) dvakrát 17:21. 

Trochu překvapivé obsazení mělo finále dívčí dvouhry. Přes nasazenou jedničku Veroniku Dobiášovou se do něj dokázala probojovat hořovická Jana Adámková. Ta v souboji dvou hráček výběru U17 nakonec porazila i Kateřinu Mikelovou a veze z Brna-Slatiny zlatou medaili. Stříbro je ale pěkným výsledkem radotínské hráčky, která prošla z pozice nenasazené v turnaji až do finále. 

Kompletní výsledky: tournamentsoftware
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading