logo
Český badmintonový svaz

Hlavní soutěž Czech Badminton Open: Češi zatím bez vítězství

O kvalitě hráčského obsazení Czech Badminton Open v Brně svědčí i fakt, že nikomu z českých reprezentantů se ve čtvrtek v posledních zápasech kvalifikace i následné hlavní soutěži nepodařilo vyhrát zápas. 

Dvě domácí singlistky v hlavní soutěži, Zuzana Pavelková a Kateřina Tomalová, si vzájemně los závidět nemusely. Pavelková se postavila čtvrté nasazené Luise Heim z Německa, Rachel Honderich z Kanady, soupeřka Tomalové, je dokonce turnajovou trojkou.

Zuzana Pavelková v utkání proti Luise Heim. Foto: Tomáš Míča.

Podle tohoto papírového rozvržení sil se odehrávaly i oba zápasy. Pavelková se neúspěšně pokoušela Heim rozběhat, Němce se naopak dařilo českou reprezentantku tlačit do zadních rohů a získávat tak pozice pro tlak a následné zakončení. Pavelková soupeřce vzala 15 a 6 bodů.

Tomalová se snažila hrát aktivně, narážela ale na dobrý pohyb vysoké Kanaďanky, ke kterému navíc Honderich přidala i nečitelnou ruku a křivky, jaké vídáme spíš v zápasech párových disciplín. Výsledkem je konečné skóre 10:21 a 12:21 v neprospěch Tomalové.

Kateřina Tomalová a Rachel Honderich. Foto: Tomáš Míča.

Milan Ludík nabídl publiku kvalitní třísetový zápas s Malajsanem Chi Wing Limem, nakonec ale odešel poražen 14:21, 21:15 a 11:21.

"Mrzí mě množství chyb a taky to, že začátek třetího setu jsem nezvládl takticky. Kvůli chybám z prvního setu jsem se trochu bál dostatečně využít rozměry hřiště a příliš často pak chodil na síť, kde mě ale soupeř přehrával. Fyzicky jsem se cítil dobře a celkově cítím po letním tréninku v Číně a nyní po měsíci v Dánsku zlepšení. Jsem hodně namotivovaný a doufám, že to využiji na dalších turnajích," řekl po zápase Ludík, jehož zápas ocenila slušně zaplněná hala silným potleskem.

O tom, že Češi ve čtvrtek nevyhrají ani jeden zápas, pak rozhodla porážka Alžběty Bášové a Michaely Fuchsové od dánské dvojice Jakobsen, Jensen. Dánské reprezentantky naše domácí mistryně porazily 21:6 a 21:14. Zejména v druhém setu ale Alžběta s Michaelou proti velmi silným soupeřkám předvedly několik zajímavých momentů, na nichž mohou stavět do budoucna.

Milan Ludík. Foto: Tomáš Míča.

Z dopoledních finálových zápasů kvalifikací zaujal pohledný zápas Jakub Bitman, Oliver Schaller (Švýcarsko) vs. Arun George, Sanyam Shukla (Indie). Jakub s Oliverem předvedli velmi kvalitní debl, který vůbec nenapovídal o tom, že nejsou stálými partnery. Indové však k nelibosti početného publika v hale lépe zvládli obě koncovky a vyhráli 21:18 a 22:20.

Posledními českými zástupce v soutěži jsou tak Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří svůj zápas druhého kola mixu proti finskému páru Anton Kaisti, Jenny Nystrom odehrají v pátek v 10 hodin.

Připíšou si první české vítězství v hlavní soutěži?

Výsledky Czech Badminton Open najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading