logo
Český badmintonový svaz
Badmintonové zátiší. Foto: Tomáš Míča.

Hvězdy za kurtem. Mistři světa a olympijští medailisté jsou v Brně v roli trenérů

České mezinárodní mistrovství, které se od středy do soboty koná v Brně, se kromě silné hráčské účasti může pochlubit i hvězdami v roli trenérů. Diváci tak můžou spatřit olympijské medailisty, světové jedničky či mistry světa z let minulých.

Asi nejznámější personou s cedulkou Coach pohybující se po Brně je Nathan Robertson. Fenomenální anglický mixér ve své kariéře dosáhl na titul mistra světa i Evropy a s partnerkou Gail Emms, kterou známe i jako moderátorku galavečera při letošním výročním kongresu BEC v Praze, dosáhli i na stříbro z olympijských her v Athénách v roce 2004.

Robertson, jenž spolu s Emms byl i světovou jedničkou v mixu, ukončil hráčskou kariéru v roce 2012. Nyní jeho rady hltají členové anglické reprezentace.

Záznam slavného olympijského finále z Athén 2004 Robertson, Emms – Jun, Ling:

Podobnou medailovou sbírku má i Hendrawan, Indonésan, jenž již několik let působí jako trenér v malajsijské reprezentaci. Badmintonista s pouze jedním jménem si zahrál finále olympiády v Sydney v roce 2000, kde však nestačil na Ji Xinpenga z Číny. Chuť si spravil o rok později, když na světovém šampionátu v Seville porazil ve finále Petera Gadeho z Dánska.

Zajímavý záznam má Hendrawan v Thomas Cupu. Při třech triumfech Indonésie v letech 1998, 2000 a 2002 neprohrál v této týmové soutěži ani jeden zápas.

Michal Logosz (vpravo) se svými svěřenci. Foto: Tomáš Míča.

Super kvalitní trenérskou židlí se mohou pochlubit i Poláci. Ti zaměstnali dvě z velkých hvězd své země nedávno minulé doby: Przemyslawa Wachu, majitele bronzu z mistrovství Evropy v roce 2008, trojnásobného účastníka olympijských her či trojnásobného vítěze českého mezinárodního mistrovství, a Michala Logosze, trojnásobného bronzového medailistu z mistrovství Evropy a jednoho z nejlepších párařů starého kontinentu minulé dekády. Oba jsou rovněž k vidění v Brně se svými mladými svěřenci.
Nathan Robertson za kurtem. Foto: Tomáš Míča.

Nesmíme zapomenout ani na Andrew Bowmana, bývalého skvělého deblistu, jenž již několik let dohlíží na skotský tým, legendárního Jürgena Kocha, jenž radí rakouskému mladíkovi a přemožiteli Adama Mendreka Wolfgangu Gnedtovi, či Henriho Hurskainena, vicemistra Evropy z roku 2012, jenž se trenérsky věnuje hráčům svého rodného Švédska.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading