logo
Český badmintonový svaz

Jan Louda a Milan Ludík hodnotí výběrové soustředění Centre of Excellence

Od 1. do 5. května se v dánském Holbaeku koná výběrový kemp pro Centre of Excellence - projekt BEC, který má zajistit profesionální badmintonovou přípravu pro hráče ze zemí bez národních center či možností kvalitní přípravy. Tohoto kempu se za Českou republiku účastní Jan Louda a Milan Ludík.

Jedná se o 2. výběrový camp Centre of Excellence. Je tu 21 hráčů z 15 zemí. Hlavní trenér CeO je Jeroen van Dijk (bývalý hráč TOP 10 v mužském singlu, pozn. red.), dále Peter R. Jensen a bývalý skvělý hráč Kestusis Navickas z Litvy. Ve středu a ve čtvrtek nás přijel navštívit Dán Thomas Laybourn, mistr světa v mixu z roku 2009. Já s Milanem trénujeme převážně s Kestusisem.

Tréninky jsou velmi náročné, ale velmi přínosné. Nejvíce trénujeme útočné a obranné herní situace s důrazem na techniku, kterou nám trenéři hlídají . Zázemí je velmi pěkné a moderní. Měl jsem možnost zkusit spoustu nových věcí, např. testování rychlosti na kurtu nebo měření tuku a svalové hmoty v těle. Myslim si, že CoE je skvělý projekt, na kterém dělá spousta lidí, kteří tomu rozumí a vědí, jak pro hráče vytvořit ty nejlepší podmínky ke zlepšování,
napsal z Holbaeku Jan Louda.


Milan Ludík, Jan Louda a hlavní kouč Centre of Excellence Jeroen van Dijk.

Česká jednička Milan Ludík hodnotil týdenní kemp takto:

Centre of Excellence je projekt Badminton Europe, který mě od začátku zaujal. Podobného centra se kdysi zúčastnila moje sestra Kristína, jíž to významně pomohlo v její badmintonové budoucnosti (šlo o centrum BWF v německém Saarbrückenu, pozn. red.). 

Sledoval jsem postupný vývoj ohledně centra, a když se mi naskytla příležitost, tak jsem neváhal přihlásit se na výběrový kemp do Holbaeku.

Spolu s Honzou jsme měli velmi kvalitní tréninkový týden, během něhož jsem se naučil mnoho nových věcí a odehrál spoustu tréninkových zápasů. Byli jsme velmi rozmanitá skupina hráčů, ale vždy trénovali výkonnostně podobní hráči spolu. Měli jsme velmi kvalitní zázemí s velmi profesionálním trenérským vedením. Měli jsme též možnost zúčastnit se testování a porovnat si například výsledky s nejlepšími dánskými hráči.

Všichni účastníci výběrového kempu.

Celé soustředění probíhalo bez problémů a s jakýmikoliv požadavky nám vedoucí byli vždy připraveni pomoci. Ve volném čase jsme měli prezentace a meetingy, kde nám zástupci Badminton Europe a Holbaek komunity celý projekt přestavovali. Musím říct, že i když jsem byl ze začátku skeptický, tak vidím větší a větší přínos tohoto centra pro hráče, kteří nemají dostačující tréninkové podmínky v jejich zemích. Jsem velmi zvědavý, do jaké podoby se nakonec celý projekt vyvine.

 

Milan Ludík poskytl během soustředění rozhovor také Badminton Europe, přečíst si jej můžete ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading