logo
Český badmintonový svaz

Janoštík se Švejdou vrátili Polákům porážku z Českého Krumlova a zvítězili na Slovak Youth U17

Tomáš Švejda s Janem Janoštíkem dokázali zvítězit na Slovak Youth U17 v Trenčíně. Ve finále po divokém průběhu porazili první nasazenou polskou dvojici Bartosz Galazka, Maciej Matusz 29:27, 10:21 a 24:22.

Pro jihočeské mladíky jde o velmi stylovou odvetu za finále z minulého týdne, kdy na Czech U17 International v Českém Krumlově stejné polské dvojici podlehli 13:21 a 11:21.

"S Honzou jsme na turnaj jeli s jasným cílem vyhrát. V tento cíl jsme po celou dobu turnaje věřili a soustředili jsme se na náš výkon, který se každým zápasem zlepšoval. Cestou za vítězstvím jsme si postupně poradili ve dvou setech se soupeři z Rakouska, Španělska, Slovinska, v semifinále jsme porazili domácí dvojici Antoška/Horák a v nedělním finále jsme v dlouhém a dramatickém zápase porazili na čtvrtý pokus Matusze s Galazkou z Polska," napsal po vítězství Tomáš Švejda.

"Jsme velmi rádi, že jsme si před finálovým zápasem ujasnili s naším trenérem Radkem Votavou taktiku a konečně nám to vyšlo. V naší hře je stále na čem pracovat, a proto doufáme, že dokážeme na věcech, které nám nejdou, zapracovat, a na MEJ U17 v plné síle předvést, co v nás je a bojovat o co nejlepší umístění. Moc děkujeme všem naším trenérům a všem, kteří nás podporují," pokračoval Švejda, který nezapomněl ani na svou zraněnou mixovou spoluhráčku Kateřinu Zuzákovou.

Finalisté čtyřhry na Slovak Youth U17. 

"Mrzí mě, že se Kačce Zuzákové přihodilo zranění v osmifinále dvouhry. Po konzultaci s naší fyzioterapeutkou reprezentace Eliškou Maixnerovou, trenéry Radkem Votavou a Tomaszem Mendrekem a Katčinými spoluhráči v párových disciplínách jsme vyhodnotili, že je rozhodně lepší zápasy skrečovat, než to ještě zhoršit. Tímto bych jí chtěl popřát, ať je brzy fit a může s námi odletět na MSJ." napsal Švejda, který to popřál brzké uzdravení i dalšímu českému hráči Vítu Kulíškovi, jenž v Trenčíně musel také skrečovat kvůli zranění.

Další česká naděje v nedělních zápasech Tereza Kobyláková si finále dvouhry dívek v Trenčíně nezahrála, mezi nejlepšími čtyřmi prohrála s druhou nasazenou Řekyní Grammatoulou Sotiriou 18:21 a 16:21.

Výsledky Slovak Youth U17 v Trenčíně najdete ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading