logo
Český badmintonový svaz

Jedinou českou výhru na Finnish Open si připsal Filip Budzel ve čtyřhře

Finnish Open, turnaj kategorie International Challenge s dotací 15 000 dolarů, skončil pro české badmintonisty už po pátečním programu. 

Jedinou výhru českých barev zaznamenal Filip Budzel ve čtyřhře s dánský parťákem Pederem Sovndalem, když otočili zápas s finskou dvojicí Juha Honkanen, Miika Lahtinen a zvítězili 14:21, 22:20 a 21:12. Budzel před tím ve čtvrteční kvalifikaci dvouhry prohrál s Antonem Kaistim 14:21 a 14:21.

"Singl - disciplína na kterou jsem zaměřen a v které se chci prosadit, mi přihodila Antona Kaistiho z Finska. Hráč, který se prosazuje jak v singlu, tak v mixu. Hra byla rychlá a agresivní. Výměny byly vyrovnané, body však chodily více protihráči než mi. Po výsledku 21:14 a 21:14 jsem se se singlovým turnajem rozloučil. Debl jsem hrál s mým spoluhráčem z Dánska Pederem Sovndalem. V prvním kole jsme porazili finský pár, v druhém jsme bohužel prohráli proti Polákům," napsal z Finska Budzel po prohře 17:21 a 18:21 s párem Pawel Pradzinski, Jan Rudzinski. 

Česká singlová jednička a mistr republiky Milan Ludík rovněž skončil na raketě domácího borce, s Eetu Heinem prohrál 20:22, 10:21. Škoda nevyužitého setbolu za stavu 20:19. Taktéž Zuzana Pavelková dohrála už v prvním kole, když nestačila na Angličanku Chloe Birch poměrem 14:21 a 15:21.

Výsledky Finnish Open najdete zde, turnaj je možné sledovat i živě zde.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading