logo
Český badmintonový svaz

Josef Rubáš: Tahle generace je výjimečná, náš úspěch ještě vylepšíme!

Český badmintonový sen! Probojovat se mezi osm nejlepších zemí v Evropě a hrát o medaile, to se českému výběru poštěstí opravdu výjimečně. A tahle generace je výjimečná a dnes to znovu potvrdila.
 
Našimi soupeři o postup byli například Švédové, kteří mají v týmu mimo jiné nasazené jedničky ve čtyřhře žen, nebo Poláci, jejichž deblovou kvalitu podtrhuje fakt, že mají hned čtyři páry mezi šesti nejvýše nasazenými. Za námi zůstaly třeba tak silné země jako Španělsko, Turecko nebo Bulharsko.
 
Skvělý výsledek proti Dánsku a jasná výhra proti Norsku, to byl dobrý vklad do hry o postup. Potřebovali jsme zvítězit 4:1 a věděli jsme, že estonský tým se může opřít mimo jiné o pátý nasazený pár ve čtyřhře žen.
 
Vše začali Petr a Bára, kteří dobře využívali nejistý bekend soupeře a s taktikou připraveného útoku získali důležitý první bod. Chcete důkaz o síle českého týmu? Naše elitní dvě mixerky jsou zraněné – Míša Fuchsová zůstala doma, Monika Světničková ještě po včerejšku není zcela fit – a přesto Petr s Bárou přehráli dobře hrající estonský pár.
 
Ondra se na mistrovství rozehrál ke skvělým výkonům, které korunoval dnešním suverénním představením, kdy snaživému soupeři ve druhém setu povolil jen tři body. Perfektní příprava a zakončování útoků a povzbuzení do soutěže jednotlivců.
 
Tereza měla hru pod kontrolou, otevírala si soupeřku přípravným úderem na síti, po kterém následoval rychlý atak zadního bekhendového rohu. Když se k tomu přidal pestrý útok ze zadní části kurtu, bylo z toho jisté vítězství.


Co dodat?
 
Honza s Petrem své soupeře předčili ve všech základních deblových dovednostech. Podání/příjem, rozehrávka a útok/obrana, to vše měli naši lepší. I přes chvilkovou ztrátu koncentrace jasně dominovali.
 
I porážka může být vítězstvím. Berta s Terkou se po ztraceném prvním setu a čtyřech odvrácených mečbolech vrátily do zápasu a jasně favorizovaným Estonkám ztrpčovaly život až do konce zápasu. Dlouhé výměny, nadšené povzbuzování z lavičky a opravdu pěkný zápas na závěr českého účinkování ve skupině.
 
Celému týmu jsme poděkovali za skvělé výkony a výsledky ve skupině. A jdeme dál za svým medailovým snem!
 
V zápase o medaile nás čekají „kluci a holky z plakátu“, domácí Francie. Nejsme v utkání favoritem, ale všichni naši reprezentanti jsou připraveni odehrát naše nejlepší utkání.
 
Věříme si, postoupili jsme ze skupiny, s mistry Evropy z Dánska jsme sehráli prakticky vyrovnaný zápas a Francouzům nedáme ani bod zadarmo. Náš velký úspěch ještě vylepšíme!    

Josef Rubáš
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading