logo
Český badmintonový svaz

Josef Rubáš: "Velký pátek má jediný cíl: jdeme si pro medaili!"

Čeští badmintonisté před sebou mají Velký pátek. Slíbili jsme si, že přivezeme medaili. Jeden tým, jedno srdce, jeden cíl – a dnes ji prostě vybojujeme!

Je skoro jedna hodina v noci. Příjemný, skoro letní den pod modrou oblohou vystřídala chladná noc.

Hráči už tři hodiny spí, většina z nich usínala s pocitem, že v pátek budou bojovat o medaili na Mistrovství Evropy juniorů!

To je skvělá úspěšnost a dál pokračujeme ve výkonech, na které český badminton čekal dlouhých deset; poslední podobně úspěšné mistrovství sehráli naši hráči v roce 2007 v německém Völklingenu, kde brala Kristína Ludíková zlato ve čtyřhře, ale dál jsme získali už jen dvě čtvrtfinále ve dvouhře dívek zásluhou právě Kristíny a Dominiky Koukalové.

Nyní máme tři singlová čtvrtfinále jistá a deblisté mají tři pokusy na to, aby tento počet ještě rozšířili.

Čtvrtek přinesl výhry nad čtyřmi nasazenými, nad elitními reprezentanty takových zemí jako Dánsko, Francie nebo Anglie. Další velké příběhy českého týmu!

Tereza zvládla za jeden den porazit hned dvě medailistky z loňského mistrovství Evropy U17! Nejprve přehrála důrazně hrající i křičící Turkyni Unlu, potom otočila stav 0:1 v duelu se Španělkou Peňalver, kde šla skoro až na samou hranici bojovnosti i svých sil. Skvělá práce, Terko!

Také Ondra musel tvrdě bojovat. Dobře hrající Dán Sondergaard mu vzal první set, v dalších dvou ale Ondra zvedl raketu ve hře na síti, dobře rozlišoval situace, kdy bylo třeba zahrát volný míč a kdy už mohl zaútočit, a trpělivou hrou zápas otočil. V osmifinále potom skvěle fyzicky disponovaného Rumuna Filimona dlouho přehrával, ale prosadil se až po vydřeném prvním setu a ve druhém vyhrál 21:4! Výhra nad nasazenou šestkou na Mistrovství Evropy v poměru 21:4?! Fantazie!

Honza má zatím své zápasy pod kontrolou a v soutěži jednotlivců do toho ještě nemusel pořádně šlápnout. S Angličanem Russem si pohlídal síť a připravovanými útoky nedával soupeři příliš šancí, Slovince Jerčinoviče v prvním přejel tak, že ve druhém skoro přestal hrát, jak si byl jistý snadnou výhrou. Ušetřené síly se budou hodit, do nedělního finále je ještě daleko.

Zaskvěli se také deblisté.

Nezvykle levoruký debl Honzy a Matěje zaskočil důrazně hrající osmé nasazené Francouze, kterým nepomohly ani šachy na pozici koučů, když ani šéftrenér francouzského týmu, který si přisedl na třetí set, nenašel recept na přesnou hru našich bojovníků. Životní výhra na největším turnaji roku!

Jak hrají nasazení, ukázali Francouzům Petr a Ondřej. Udrželi koncentraci, i když se nehrály výměny, donesli si vždy bezpečný náskok do obou koncovek.

Že Matěj podává nejlepší výkony v roce právě na evropském šampionátu, prokázal i ve smíšené čtyřhře. S Bertou doslova vymazali z kurtu ruský pár. Výsledek dvakrát 21:12, to byl debakl ruského medvěda.

Výčet českých ztrát je mnohem užší.

Ve dvouhře postoupila Monika mezi posledních šestnáct, kde ani dobrý a bojovný výkon nestačil na nasazenou Dánku. Ve čtyřhře pár Monika – Tereza podlehl domácím nasazeným favoritkám, stejně jako v mixu Petr s Bárou anglickému páru, kterému ale dokázali zlepšeným výkonem vzít druhý set.

Je půl druhé v noci.

Jsou nachystané videorozbory, masér Jarda večer dokončil celodenní práci na „údržbě“ rozbitých těl našich hráčů, všichni reprezentanti znají svůj časový plán dne, trenéři mají rozdělené úkoly.

Jsme připraveni.

Cíl je jeden jediný.

Jdeme si pro medaili!

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading