logo
Český badmintonový svaz
Odznak 50. výročního kongresu BEC. Foto: Tania Teoh.

Jubilejní 50. kongres BEC v Praze se blíží. Nebude chybět ani čtyřpatrový dort pro 200 lidí

První dubnový víkend je z pohledu badmintonového příznivce opravdu "nadupaný". Vedle Finále play off extraligy ve Vinoři se v Praze koná i jubilejní 50. kongres Badminton Europe Confederation. Na tuto největší akci v kalendáři BEC se do pražského hotelu Pyramida sjedou desítky delegátů z jednotlivých národních federací, vedení evropského badmintonu i mnoho významných hostí. "Vše je připraveno," hlásí za organizační tým kongresu Karol Šatalíková.

Kolik lidí se podílí na přípravě kongresu BEC?

Z naší strany pracujeme v úzkém týmu 3 lidí, doplněným o spolupracovnici z ubytovací agentury. Technické záležitosti samozřejmě necháváme na odbornících, a tak když se sejdeme na jednání v hotelu Pyramida, kde celý kongres proběhne, je nás docela dost. 

V jaké fázi jsou nyní přípravy?
Věříme, že je vše připraveno. Dnes (ve středu, pozn. red.) jen provedeme s kolegy z Badminton Europe finální kontrolu a vše může začít. Již během dneška přijíždějí první hosté, na které čeká na letiši uvítání a odvoz do hotelu. 

Jaká je přesně Vaše funkce?
Mám na starosti organizační zajištění. Přenos požadavků zástupců BEC na hotel a ubytovací agenturu. A pak další drobné zajištění, které musíme zajistit sami. 

Jaká je komunikace s lidmi z BEC, máte už nějaké ohlasy na organizaci kongresu?
Komunikace je výborná, jsou hrozně pružní, mají to skvěle do puntíku naplánované. Ale také samozřejmě od nás vyžadují splnění svých přestav. 

Jaké speciální požadavky hostí musíte při přípravě řešit?

Nejpikantnější bylo shánění čtyřpatrového dortu pro 200 osob. Dále zajištění ušití speciální barvy sukní na stoly a pódium v hlavním sále. Je toho víc, ale některé věci se nesmí prozrazovat:) 

Budete se i v budoucnu podílet na organizování akcí ČBaS? Případně jakých?
To záleží na tom, jak se mnou budou spokojení... Momentálně jsme domluvení na přípravě ME U17, které se bude konat v Praze v listopadu, pomoci při dalších akcích pořádaných svazem a dále bych měla mít na starosti školní soutěže. 

Více o kongresu BEC čtěte v rozhovoru s Jimmy Andersenem.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading