logo
Český badmintonový svaz

Juniorské turnaje v Trenčíně: úspěchy pro Čechy, ale i rozpaky nad organizací

V Trenčíně se o tomto víkendu konají dva mládežnické turnaje evropského juniorského circuitu – Slovak Youth U17 a Slovak Youth International U15. Na obou turnajích má Česká republika početné zastoupení a v kategorii do 17 let i jistotu pěti medailí.

V kategorii do 15 let si bohužel česká výprava medailové umístění nepřipsala. Mnohem více než výsledky či předvedenou hru si ale možná budou naši hráči, jejich trenéři i rodiče pamatovat rozpačité dojmy z organizace mládežnického turnaje.

„Turnaj U15 stejně jako U17 nepříznivě ovlivnila nepřítomnost počítadel, rozhodčích či alespoň obracečů skóre. Diváci reagovali hromadným stažením mobilní aplikace scoreboard, což byla symbolická facka pořadatelům,“ napsal z Trenčína jeden z trenérů českého Talent Teamu Tomáš Krajča.

„V poli účastníků dominuje ruský stroj Kyril Bunkov, moc hezké výkony malých Poláků Kwinty a Slepeckého. V singlech nemáme ani jednu medaili, blízko byla Markéta Kohoutová, ale podlehla domácí Telehaničové; taktéž ve čtvrtfinále skončila Klára Petrušková. Bez medaile bohužel i párové disciplíny, hodně blízko byli ve třech setech čtvrtfinále Adam Šulc s Vratislavem Erhartem a šanci měl i mix David Smutný-Lucie Metzová,“ pokračuje Krajča v hodnocení turnaje.

„Celkově však atmosférou zvláštní turnaj, který nepřiměl mnohé hráče k úplné koncentraci na zápas, vzhledem k organizaci, prostoru plnému přecházejících lidí, hádkám o skóre a dalším okolnostem. Musíme se naučit se s tím vyrovnat, podobně jako s fyzickou a vyspělou hrou mladých Rusů a Ukrajinců a inspirovat se ohromnou bojovností a vůlí po výhře,“ uzavírá Krajča.

Výsledky Slovak Youth International U15 najdete ZDE.

Z turnaje kategorie do 17 let si česká juniorská reprezentace odveze pět medailí, ale i několik bolístek.

Ve dvouhře dívek si semifinále proti druhé nasazené Řekyni s poetickým jménem Grammatoulou Sotiriou zahraje Tereza Kobyláková, Jan Janoštík s Tomášem Švejdou jsou v chlapeckém deblu už ve finále. Jejich soupeři budou první nasazení Poláci Bartosz Galazka a Maciej Matusz, jimž kvůli zdravotním problémům v semifinále skrečovali Václav Palán s Vítem Kulíškem.

Kulíšek s Palánem si ale o kolo před tím připsali velmi cenný skalp chorvatské dvojice Luka Ban, Josip Meglič. Vždyť Ban je vítězem českého mezinárodního mistrovství do 17 let z minulého týdne!
Vít Kulíšek a Václav Palán (zády). Foto: Tomáš Krajča.

V semifinále dívčí čtyřhry byly Ema Staňková se Soňou Hořínkovou, které však nestačily na ruskou dvojici Alesia Ershova, Elena Filippova v poměru 12:21 a 14:21. Mezi nejlepšími osmi skrečovaly Staňkové s Hořínkovou druhé nasazené vítězky z minulého týdne Lucie Krpatová s Kateřinou Zuzákovou, Zuzáková se kvůli zdravotním problémům musela vzdát i čtvrtfinále dvouhry a semifinále mixu po boku Tomáše Švejdy.

Výsledky Slovak Youth U17 najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading