logo
Český badmintonový svaz

Karel Reichman o badmintonu na ODM v Brně: Pořadatelsky se troufnu pochválit

Ve středu skončily badmintonové soutěže při Olympiádě dětí a mládeže v Brně. Pořadatelem turnaje, v rámci něhož zazářily mladé naděje z celé republiky, ale kde se také předvedli hráči parabadmintonu a došlo i na exhibici Petra Koukala s Adamem Mendrekem, byl Karel Reichman. Toho jsme požádali o zhodnocení celé akce.

Hrály se všechny disciplíny. Dvouhry jsme hráli v 7 skupinách po 4 hráčích s postupem prvních dvou do play off. Párové disciplíny K.O systémem. Podařilo se nám vše naplánovat tak, abychom nehráli déle jak do 2 hodin odpoledne. Pořadatelsky se troufnu pochválit. Podařilo se nám dostat do haly televizi a to hned nadvakrát. Jednou do záznamu na krátký spot a podruhé na přímý přenos finalového zápasu smíšené čtyřhry a malé exibice mezi Petrek Koukalem a Adamem Mendrekem, jenž byl zároveň ambasadorem badmintonu při ODM. Výsledky jednotlivých soutěží byly po celou dobu na internetu prostřednictvím TP. Samozřejmě,že některé výsledky mohly být nečekané, ale jednalo se o výpravy krajské a ty v mnoha případech neumožňovaly spojovat hráče tak, jak jsme zvyklí u nás, kdy se jedná o oblasti.

Myslím, že se nám podařilo udělat zase krok dopředu v propagaci badmintonu. Tento je i díky své druhé olympiádě vnímán jako sport, který má velmi slušné hráče a jeho turnaje jsou organizovány na vysoké úrovni. Turnaj jako takový jsme rozložili, a to i k malé nelibosti Jihomoravského kraje, do 4 dnů. Našim záměrem bylo, aby si děti nejen zahrály, ale hlavně aby měly možnost se podívat na ostatní sporty a samozřejmě mohly využít pohostinnosti pořadatelského města.

Děti měly široké možnosti volnočasových aktivit, kde na většinu měly vstup s akreditační kartou zdarma. Mohly se podívat do ZOO, se jet vykoupat do aqua parků či koupališť a mnoho dalšího. V olympijské vesnici byl zbudován FUN park, kde se dalo zadovádět. Samotná vesnice včetně olympijského domu byla v místě vysokoškolských kolejí pod Palackého vrchem.

Jihomoravský kraj se postaral o olympiádu vzorně, každý den se mi hlásili dva policisté, kteří naše sportoviště měli na starosti. Celá olympijská vesnice byla velmi dobře zabezpečena. Organizačně jsme nepocítili, žádné problémy.

Karel Reichman

Více o olympiádě dětí a mládeže najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading