logo
Český badmintonový svaz

Kemp s evropskými parametry. Reprezentanti se budou připravovat v Nymburce se Scottem Evansem

Sedm elitních českých singlistů a dva účastníci olympijských her v Rio de Janeiru – skvělou účast slibuje přípravný kemp české badmintonové reprezentace, který ve čtvrtek 27. července začíná v Nymburku. „Podařilo se nám připravit singlový kemp, který má evropské parametry,“ vysvětluje Josef Rubáš, předseda TMK.

„Pro naše nejlepší reprezentanty je připraven kompletní servis sportovního centra v Nymburku, dále míče na hru i multishuttle, vhodný pitný režim a masér po celou dobu kempu. Tím nejlepším bude možnost trénovat pod vedením irského singlisty Scotta Evanse, špičkového evropského hráče, který loni na olympijských hrách vyhrál svou skupinu, když porazil mimo jiné Marca Zwieblera, a postoupil mezi šestnáct nejlepších,“ přibližuje Rubáš.  

Na kemp byli pozváni Petr Beran, Jan Louda, Jaromír Janáček, Ondřej Král, Adam Mendrek, Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, jako sparring pro naše hráčky se podařilo sjednat účast Laury Sárosi, maďarské singlistky a rovněž účastnice loňských olympijských her.


Jan Louda. Foto: Ladislav Káňa.

„S nabídkou účasti na kempu jsme samozřejmě oslovili rovněž například Milana Ludíka a Zuzanu Pavelkovou, ti se ale z kempu omluvili a upřednostnili individuální přípravu v zahraničí,“ říká předseda TMK.

Počet hráčů byl předběžně konzultován se Scottem Evansem, který se dlouhodobě připravuje s předními dánskými reprezentanty a na kempu bude působit v roli hrajícího trenéra.     

„Osm vybraných hráčů, tři hráčky a pět hráčů. Ideální počet pro singlový kemp české reprezentace. Můžeme vytvořit čtyři singlové dvojice trénující pod Scottovým vedením, nebo tři trojice pro hru 2 proti 1, na které jsme se se Scottem shodli jako ideální přípravě,“ vysvětluje Josef Rubáš.

„Spolupráce našich nejlepších hráčů v dobře připravených podmínkách, to je cesta, po které bychom chtěli dál jít. Model společné přípravy funguje v předních evropských zemích a v celé další řadě individuální sportů,“ dodává Rubáš. 

Na webových stránkách a svazovém facebooku se v průběhu soustředění a po jeho skončení můžete těšit na rozhovory s reprezentanty i se Scottem Evansem, fotografie a videa z tréninků. 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading